TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim Tanıtım Tırı 17 İlde Gezecek: İşte O İller...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim Tanıtım Tırı 17 İlde Gezecek: İşte O İller...

TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim projesini tanıtmak, vatandaşların merak ettiği soruları cevaplamak için bir program hazırladı.

TOKİ Başvuru 16 Ekim 2022 17:40 0
TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim Tanıtım Tırı 17 İlde Gezecek: İşte O İller...

TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim Tanıtım Tırı 17 İlde Gezecek! Merak edilen sorular TOKİ uzmanları tarafından yüz yüze yanıtlanacak.

Cumhuriyet tarihin en büyük sosyal konut projesi için başvurular alınmaya devam ederken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre "İlk Evim İlk İş Yerim" projesi kapsamında merak edilen soruların cevaplanması amacıyla 17 ilde tanıtım tırı vatandaşlarla buluşacak.

Dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak amacıyla 81 ilde başuruların alınmaya devam ettiği sosyal konut projesinde yoğun ilgi devam ediyor. Bu kapsamda başvuruların başladığı ilk günden bu yana toplamda 7,5 milyon başvuru yapıldı. Bu başvurular arasında şartları sağlamayan 3 milyon kişinin başvurusu reddedildi. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca, vatandaşların projeye ilişkin merak ettikleri soruların yüz yüze yanıtlanması amacıyla tanıtım tırı hazırlandı.

İlk olarak başkentte 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'na kurulan tanıtım tırındaki TOKİ uzmanları, proje hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Tırı ziyaret edenler, VR (sanal gerçeklik) gözlükleri sayesinde, daha önce yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu.

TANITIM TIRI 17 ŞEHİR GEZECEK

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç, burada basın mensuplarına, tanıtım tırında vatandaşların merak ettikleri tüm sorulara cevap bulabileceklerini söyledi.

Vatandaşlara projelerdeki kat planları ve kullanılan malzemeler hakkında da bilgi verildiğini söyleyen Direnç, "Tırımız, Ankara Kızılay Meydanı'nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla gibi 17 şehrimizde kent meydanlarında, görevini 12 Kasım'a kadar yerine getirecek." bilgisini paylaştı.

Direnç, tüm vatandaşları tanıtım tırına davet etti.

"PROJEYE BAŞVURMALARINI KESİNLİKLE ÖNERİYORUM"

Tırı ziyaret edenlerden Tubay Çelik, sanal gerçeklik gözlüğü ile gezdiği TOKİ dairelerini çok beğendiğini dile getirerek, "Şartları uyanlara, projeye başvurmalarını kesinlikle öneriyorum. Evler gayet güzel ve çok kullanışlı görünüyor." dedi.

TOKİ TIRLARI HANGİ TARİHTE HANGİ İLDE OLACAK?

Tanıtım tırının gezeceği iller şunlar:

"16 Ekim Ankara, 17-18 Ekim Kırşehir, 19-20 Ekim Yozgat, 21-23 Ekim Konya, 25 Ekim Kahramanmaraş, 27-28 Ekim Diyarbakır, 29 Ekim Elazığ, 30 Ekim Tunceli, 31 Ekim-1 Kasım Erzurum, 4 Kasım Amasya, 5 Kasım Bolu, 6 Kasım Zonguldak, 8 Kasım Afyonkarahisar, 9 Kasım Uşak, 10 Kasım Manisa, 11 Kasım Aydın, 12 Kasım Muğla." 

Sizce 17 il yeterli mi? Yorumlar kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç