Popüler

 • Gizlilik Politikası

 • |
 • Künye

 • |
 • İletişim

  bannerbanner
  Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Haber Detayı
  TOKİ Gaziantep Başvurusu Başladı Mı? TOKİ Gaziantep Başvurusu Nasıl Yapılır?

  TOKİ Gaziantep Başvurusu Başladı Mı? TOKİ Gaziantep Başvurusu Nasıl Yapılır?

  PAYLAŞ

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin TOKİ işbirliğiyle yapacağı 14 bin konut projesinde başvuru dönemi başlıyor. İşçi, memur ve emekliler için başlatılan proje kapsamında; ilk etapta Kuzeyşehir'e ve Güneyşehir'e 300 konut, Kızılhisar bölgesine de 340 konut yapılacak. Peki; TOKİ Gaziantep başvuru nasıl yapılır? 2021 TOKİ Gaziantep başvuru başladı mı? İşte tüm detaylar haberimizde...


  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığında Gaziantep'te toplam 14 bin konut inşa edilecek. TOKİ ucuz ev projelerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar TOKİ Gaziantep başvurusu yapmak için hazırlıklarını tamamladı. TOKİ başvuru şartlarını yerine getiren adaylar, Gaziantep konut projesine başvuru yapabilecek.


  TOKİ Gaziantep Başvurusu Ne Zaman?

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuzey Şehir, Güneyşehir, Kızılhisar ilçelerinde 14 bin konut projesine ön talepler 15 Eylül 2021 Çarşamba gününden itibaren alınmaya başlandı.

  Konut fiyatlardan dolayı yoğun ilgi gören TOKİ Gaziantep projesine yapılan ön taleplerin ardından başvuru şartlarını yerine getiren vatandaşlar arasından kura çekimi yapılacak.


  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konut projesinde ilk etap için yapımına başlanacak konut sayıları da ön talepler ile birlikte belirlenmiş olacak.


  Gaziantep TOKİ Konut Başvurusu Nasıl Yapılır?

  TOKİ'nin Gaziantep planlamasında Kuzeyşehir ve Güneyşehir projeleri çok büyük bir öneme sahipleri. Kuzeyşehir'de 10 bin 400 konut, Güneyşehir'de ise 2 bin 850 konut inşa edilecek. Bunlara ek olarak da Kızılhisar'da 750 konut yapılacak. Toplamda 14 bin konuta ulaşacak olan bu projelerde konut teslimleri 24 ay içerisinde yapılacak.


  Gaziantep'te inşa edilecek ucuz konut projesine başvurular, TOKİ'nin www.toki.gov.tr internet adresinden yapılacak.


  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOKİ ortaklığıyla yapılan uygun ödeme koşullarına sahip konutlar için şunları söyledi: "Bu konutlar Gaizantep için çalışan işçilerimize, memurlarımıza, emekli vatandaşlarımıza satılacak. Bu insanlarımız uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilecekler. Bu kapsamda ön talepler 15 Eylül'de alınmaya başlanacak. İki yılda konut teslimini sağlayan bir sistemi uygulamaya sokuyoruz. Ayrıca kira ve konut fiyatlarını aşağı çekmek amacıyla da arsa maliyetlerini biz üstleniyoruz."


  TOKİ GAZİANTEP BAŞVURU SAYFASI


  PAYLAŞ

  Son Yorumlar

  Henüz yorum bulunmamaktadır.

  İlginizi Çekebilecek Haberler