TOKİ duyurdu: Yüzde 25 indirim kampanyasının detayları belli oldu

TOKİ duyurdu: Yüzde 25 indirim kampanyasının detayları belli oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve yüzde 25 indirim kampanyasının detaylarına yer verildi.

TOKİ Başvuru 15 Eylül 2023 16:24 0
TOKİ duyurdu: Yüzde 25 indirim kampanyasının detayları belli oldu

TOKİ'nin yüzde 25 indirim kampanyasının detayları belli oldu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve yüzde 25 indirim kampanyasının detaylarına yer verildi. Kampanya kapsamında, TOKİ aracılığıyla ev veya iş yeri satın almış ve geri ödemelerine 2022 yılı Haziran ayının sonundan önce başlamış olan vatandaşlara yüzde 25 indirim fırsatı sunulacak. İşte başvuru detayları.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI NEDİR?

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor.  Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

KAMPANYA KISMİ ÖDEME İMKANI

Yüzde 25 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

BAŞVURU BAŞLIYOR

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül – 19 Ekim 2023 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)

Seç