TOKİ Çanakkale Sosyal Konut Başvuru e Devlet 2022 (Ev Fiyatları, Taksitler, Peşinat Ne Kadar Hangi Banka?)

TOKİ Çanakkale Sosyal Konut Başvuru e Devlet 2022 (Ev Fiyatları, Taksitler, Peşinat Ne Kadar Hangi Banka?)

TOKİ Çanakkale sosyal konut başvurusu hakkında son bilgiler, konut başvurusu ve detaylar finans7.com'un özel haberinde.

TOKİ Başvuru 13 Eylül 2022 10:32 1
TOKİ Çanakkale Sosyal Konut Başvuru e Devlet 2022 (Ev Fiyatları, Taksitler, Peşinat Ne Kadar Hangi Banka?)

ÇANAKKALE TOKİ sosyal konut başvuru: Konut sayısı, ev fiyatları, taksitler, peşinat ne kadar? e Devlet Başvurusu nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu TOKİ 250 bin sosyal konut projesi ile 1 milyondan fazla kişiye ev imkanı gelecek. Dar gelirlilere yönelik yapılacak evler için başvurular e devlet üzerinden yapılacak ve daha sonra teminat miktarı bankaya yatırılacak. 

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ

Söz konusu projede 250 bin ev ve 100 bin arsa satışı yapılacak. Uygun fiyata yapılacak satışlarla 350 bin kişi ev sahibi yapılacak. 

TEMİNAT , KURAYA KATILIM BEDELİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Teminat bedeli , diğer adı ile kuraya katılım bedeli, e devlet başvurusunun yapılması sonrası bankaya yatırılacak. Paranın yatırılacağı banka , başvuru yapmanızdan sonra e devlet başvuru sayfanızda size söylenecektir. 

BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ ucuza sosyal konut başvuru şartları şu şekilde:

İkamet Şartı: TOKİ eli ile yapılacak evlere başvuru yhapmak isteyenlerin , evin yapılacağı il sınırları içinde en az 1 yıl ikamet ediyor olması gerekiyor. Ya da proje il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Üzerine ev olan kişiler başvuru yapamayacak: Başvuru yapan kişinin kendisinin, eşinin ya da velayeti altındaki çocukları üzerine bir ev olmaması , ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları olmaması gerekmektedir. Daha önce TOKİ'ye başvuru yapmış ve ev satın almış kişiler de başvuru yapamayacak.

Yaş Şartı nedir?: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği TOKİ konutlarında yaş şartı 25 oldu. Genç kategorisi için yaş şartı 18.

Aynı Evden kaç kişi başvuru yapabilir: Aynı evden sadece 1 kişi başvuru yapabilecek

Gelir Şartı nedir?: Başvuru yapacak kişilerin evlerine giren toplam gelirin İstanbul için 18 bin liradan fazla olmaması, diğer 80 il için 14 bin liradan fazla olmaması gerekmektedir. 

Taksit Sayısı ve Miktarı: Taksit sayısı 240 olacak ve taksitler, asgari ücretlilerin ödeyebileceği düzeyde olacak. Taksit miktarı, gelirin yüzde 30'unu aşmayacak şekilde olacak.

KAÇ KONUT YAPILACAK?

ÇANAKKALE şehrine yapılacak konut sayısı :

58    ÇANAKKALE    ÇANAKKALE İLİ MERKEZ İLÇESİ 370/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    370    HALK BANKASI
515    ÇANAKKALE    ÇANAKKALE İLİ AYVACIK İLÇESİ HAMDİBEY MAHALLESİ 188/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    188    HALK BANKASI
516    ÇANAKKALE    ÇANAKKALE İLİ BİGA İLÇESİ (KARABİGA) 104/250000 SOSYAL KONUT PROJES    104    HALK BANKASI
517    ÇANAKKALE    ÇANAKKALE İLİ EZİNE İLÇESİ 388/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    388    ZİRAAT BANKASI
518    ÇANAKKALE    ÇANAKKALE İLİ GELİBOLU İLÇESİ 80/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    80    HALK BANKASI
519    ÇANAKKALE    ÇANAKKALE İLİ GÖKÇEADA İLÇESİ ÇINARLI MAHALLESİ 160/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    160    ZİRAAT BANKASI

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

ÇANAKKALE İLİNDE KAÇ ARSA VAR?

ÇANAKKALE şehrinde vatandaşlara ucuza arsa satışı da yapılacak. Arsa başvuruları da e devlet kapısı üzerinden yapılacak.

2+1 VE 3+1 EV FİYATLARI PEŞİNATI VE TAKSİT MİKTARLARI AÇIKLAND

618 bin liraya 2+1 evler, 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vade ile sahip olabilecek. Toplam 850 bin liraya sahip 3+1 konutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecek.  Peşinat yüzde 10. Sizce bu yeterlimi yoksa fiyatlar pahalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

E DEVLET BAŞVURU EKRANI AÇILDI

E devlet üzerinden başvuru yapılacak. 14 Eylül'de başlayacak. Başvuru için TIKLAYIN 

Kura çekiminden bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 3 Gün Önce
Valla bence pahalı dar gelirli hem kira hem hemen kuradan sonra peşin yüklü para hem taksitler eh yaniii yağmurdan kaçarken doluya tutulma misali reis düşünür vatandaşı bence bu yükü tasiyamayiz peşin para ve taksitler evler teslim olunca olsa eskisi gibi yine bisiler yaparız biz bı hevesle girdik çıkmak istemiyoruz cumhurbaşkanımız erdogandan bize daha bı kolaylıklar sunması tek dileğimiz hem maliyet çok eskiye göre hem peşin valla Allah yardımcımız olsun demekten başka şansımız kalmadi