TOKİ Burdur'da konut müjdesi verdi: Başvuru ne zaman?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TOKİ Burdur'da konut müjdesi verdi: Başvuru ne zaman?

TOKİ Burdur'da konut satışı yapacak. 308 konut satışı için yayınlanan son dakika açıklaması ve başvuru bilgileri yazımızda.

TOKİ Başvuru 9 Şubat 2024 0
TOKİ Burdur'da konut müjdesi verdi: Başvuru ne zaman?

TOKİ Burdur'da 308 konut satışı yapacak.

Toki, dar gelirlileri ev sahibi yapmaya devam ediyor. Sürekli olarak yapılan konutlarla dar gelirli vatandaşlar, uygun fiyatlara konut sahibi olurken aylık ödenen taksitler, kiraların çok altında kalıyor ve vatandaşlar, kiradan daha ucuza taksit ödemesi yaparak ev sahibi olabiliyor. Peki Toki Burdur konut satışı ne zaman yapılacak? TOKİ Burdur konut müracaatlarının şartları nelerdir?

TOKİ resmi sayfasından konu ile ilgili yayınlanan son dakika açıklamasında, "Burdur İli Çavdır İlçesi Atatürk Mahallesi 4.Etap 308 Adet Konut ve 8 Adet Ticaret İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" ifadelerine yer verildi ve 308 konut satışı yapılacağına yer verildi.

Başvuru şartları şu şekilde olacak:

-T.C. vatandaşı olması,

-Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

-Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

-Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU NE ZAMAN?

Konut başvuruları 2024 yılı içinde, ikinci yarıdan sonra başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak, ilanı kaçırmamak için Finans7.com mobil UYGULAMAMIZI TIKLA İNDİR

Kaynak: Finans7

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç