TOKİ 4 ilde konut satışına başladı: İşte konut satışı yapılan iller ve başvuru 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TOKİ 4 ilde konut satışına başladı: İşte konut satışı yapılan iller ve başvuru 2024

Son dakika: TOKİ, bugün yayınladığı duyuruda 34 ilde konut satışı yapacağını açıkladı. İşte başvuruya ilişkin bilgiler.

TOKİ Başvuru 10 Haz 2024 3
TOKİ 4 ilde konut satışına başladı: İşte konut satışı yapılan iller ve başvuru 2024

Son dakika: TOKİ 4 ilde 6 bin TL taksitle konut satışı yapacak.

E Devlet üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında TOKİ'nin 4 ilde konut satışına başladığı, başvuruların başladığı ve vatandaşların uygun fiyatlara 2+1 ile 3+1 ev alabileceğine yer verildi. Başvuru yapan vatandşlar arasından kura çekimi olacak ve kura ile kazanan adaylar belirlenecek. Evler peşinatın yatırılması ve sözleşmenin imzalanması sonrası vatandaşlara teslim edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Konutların başvuru şartları da açıklandı. Konutlara başvuru yapacak kişilerin aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

-Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

-Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

-Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (İl nüfus kütüğüne kayıtlı olmayan hak sahiplerinden sözleşme aşamasında adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alınacak belge istenecektir.)

-Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır.

AYLIK TAKSİTLER

2+1 ve 3+1 konutlar için başlangıç fiyatları ve başlangıç taksit miktarları açıklandı. TOKİ konutlarına başvuru yapacak vatandaşlar, konut satış detaylarına göre yüzde 25 peşinat ve kalan parayı da taksitlerle idareye ödeyecek. Aylık taksit ödemesi 6 bin TL'den başlayan fiyatlarla olacak.

4 İLDE BAŞVURULAR E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞLADI

4 ilde TOKİ konut başvuruları e devlet kapısı üzerinden alınmaya başlandı. Başvurular e devlet kapısı üzerinden yapılabiliyor. Liste şu şekilde:

Siz hangi ilde konut başvurusu bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

TOKİ konutlarına başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapacak kişilerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

Öncelikle e devlet kapısı turkiye.gov.tr adresine gidin.

Daha sonra sağ üstten girişinizi yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıda gösterildiği gibi arama kısmına TOKİ yazın.

Çıkan sonuçlardan Konut / İş Yeri Başvurusu olana tıklayın. Daha sonra Devam  Et dediğinizde aşağıdaki gib bir ekran karşınıza çıkacak:

Burada sağ üstteki yeni başvuru kısmına tıklayın.

Yeni başvuru kısmına tıkladığınızda karşınıza güncel TOKİ konut başvuruları çıkacak. Burada sağ tarafta başvuru yapmak istediğiniz ilin yanındaki SEÇ butonuna tıklayın. SEÇ: butonuna tıkladığınızda proje ile ilgili detayları göreceksiniz. Burada 2+1 ve 3+1 seçeneklerini göreceksiniz. Başvuru yapmak istediğiniz türü seçin ve Daha sonra bilgilendirme yazısını okudum onaylıyorum diyerek devam edin.

Başvurunuzu bu şekilde yaptıktan sonra 2000 TL teminat yatırmanız gerekmektedir. Teminatı yatırdıktan sonra başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

DİĞER İLLER NE ZAMAN?

TOKİ her hafta yeni konut duyuruları yayınlıyor. Konut duyuruları yayınlandığında Finans7 olarak takipçilerimizle paylaşıyoruz. Bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Gün Önce
Adana olsun lutfeeen
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Diyarbakır
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Kayseri'de bekliyoruz