TOKİ 2 ilde kura ile konut satışı başladı: İşte e devlet başvuru ekranı 2023

TOKİ 2 ilde kura ile konut satışı başladı: İşte e devlet başvuru ekranı 2023

Son dakika haberi: TOKİ 2 ilde konut başvurusu e devlet kapısı üzerinden alınmaya başlandı. İşte konut başvuru bilgileri.

TOKİ Başvuru 20 Kasım 2023 12:36 0
TOKİ 2 ilde kura ile konut satışı başladı: İşte e devlet başvuru ekranı 2023

TOKİ 2 ilde 2+1 ve 3+1 konut satışı başvurusu başladı: Sırada diğer iller var.

E Devlet TOKİ sayfası üzerindne yayınlanan son dakika açıklamasında 2 ilde konut satışı yapılacağına yer verildi. Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda konut başvurularının başladığı görülüyor. Peki TOKİ başvuru şartları nedir?

2+1 VE 3+1 KONUTLAR

Duyurulara baktığımızda 2+1 konutların 88.43 metrekare olduğu görülürken 3+1 konutların ise 106.11 metrekare büyüklüğünde olduğu görülüyor.

2+1 evler için başvuru yapacaklar 1000 lira, 3+1 evler için başvuru yapacaklar ise 2 bin lira teminat bedeli ödeyecek ve başvurusunu bu şekilde yapabilecek.

Başvurular sadece tek bir konut için yapılacak. Aynı evde ikamet edenler, söz konusu projeye sadece tek kişi üzerindne başvuru yapabilecek.

Konutlara başvuru yapan kişi sayısı konut sayısından az olursa kura çekilmez. Başvuru yapan herkes konut kazanmış olur. Ancak konut sayısından fazla başvuru olması durumunda kura çekimi olacak. Kura ile konutları kazananlar belirlenecek.

Başvuru yapacak kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

İKİ İLDE BAŞVURU BAŞLADI

E Devlet kapısı üzerinden yayınlanan duyuruya baktığımızda konut satışı yapılan illerin listesinin şu şekilde olduğu görülüyor:

SIRADA DİĞER İLLER VAR

Bu illerin ardından önümüzdeki günlerde diğer illerde de TOKİ konut başvurusu başlayacak. Her hafta konut başvuruları başladığında takipçilerimize haber veriyoruz. Siz de Finans7.com mobil uygulamasını ücretsiz indirerek haberdar olabilirsiniz.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK

2 ilde başlayan TOKİ konut başvurusu e devlet kapısından yapılabiliyor.

E Devlet arama kısmına TOKİ yazdığınızda çıkan sonuçlardan, KONUT / İŞ YERİ BAŞVURUSU sonucuna tıklayarak başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Sağ üstte Yeni Başvuru yazan kısma tıklayarak il listesine gidebilir ve konut başvurunuzu yapabilirsiniz. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;