Tofaş'tan Egea, Doblo ve Fiorino hamlesi geldi

Tofaş'tan Egea, Doblo ve Fiorino hamlesi geldi

TOFAŞ'tan son dakika haberi geldi. Gelen haberde TOFAŞ, Stellantis'in tüm Türkiye haklarını satın aldığı öğrenildi.

Taşıt 1 Mart 2023 22:27 0
Tofaş'tan Egea, Doblo ve Fiorino hamlesi geldi

TOFAŞ'tan art arda bombalar geldi.

Tofaş tarafından art arda açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamada Tofaş'ın Stellantis Grubu'nun Türkiye'deki tüm haklarını satın aldığı öğrenildi. Bu gelişme ile birlikte Peugeot, Citroen, Opel ve DS marka araçların ve yedek parça ithalatı ile satışlarının artık TOFAŞ tarafından yapılacağına yer verildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gazeteci Emre Özpeynirci, "Ve Tofaş'tan beklenen bombalar geldi" dedi ve TOFAŞ'ın söz konusu hamlesi hakkında detayları paylaştı. Özpeynirci yaptığı son dakika açıklamasında konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

NE KADARA SATIN ALINDI?

"1) Tofaş, 400 milyon Euro'ya Stellantis Grubu'nun Türkiye'deki tüm haklarını alıyor.

Yani Stellantis markalı (Peugeot, Citroen, Opel ve DS) araçların ve yedek parçalarının ithalat ve satış Tofaş'ın oluyor.

TİPO VE EGEA İÇİN TARİH UZATILDI

2) Tipo/Egea modelinin Tofaş tarafından Türkiye'de satışı ve ihracatı için üretimi 31 Aralık 2025 tarihine kadar uzatılıldı.

3) 2025 yılı başından itibaren Tofaş, 5 marka için yeni "K0" modelin hafif ticari araç ve  "Combi" versiyonlarını üretecek. Tüm hakları Tofaş'a ait.

DOBLO ÜRETİMLERİ DEVAM EDECEK

4) 2023 yılı Temmuz ayı içerisinde gerçekleşmesi öngörülen yeni model hazırlıklarının başlangıcına kadar Türkiye'de satılmak üzere Doblo modelinin üretimi devam edecek.

FİORİNO ÜRETİMİ SONA ERİYOR

5) Fiorino modelinin üretimi 31 Aralık 2024 itibariyle sonlandırılacak"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç