TMO, Arpa Satış Fiyatını Belirledi! İşte Ton Başına...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TMO, Arpa Satış Fiyatını Belirledi! İşte Ton Başına...

Toprak Mahsulleri Ofisi arpa satış fiyatının piyasanın yüzde 20 altında, yani ton başına 5 bin 250 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Ekonomi 17 Ekim 2022 15:59 0
TMO, Arpa Satış Fiyatını Belirledi! İşte Ton Başına...

Son dakika gelişmesi... TMO, arpa satış fiyatının piyasanın yüzde 20 altında, yani ton başına 5 bin 250 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından besici ve yetiştiricilere uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışları başlatıldı. TMO'dan yapılan açıklamada, 2022/23 sezonunda da un ve yem regülasyon çalışmalarına devam edildiği belirtildi. TMO, arpa satışlarında besici ve yetiştiricilerin taleplerinin Üretici Örgütleri aracılığıyla 17-24 Ekim tarihlerinde alınacağını açıkladı. TMO, arpa satış fiyatının piyasanın yüzde 20 altında, yani ton başına 5 bin 250 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

TMO'dan arpa ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

"Önümüzdeki süreçte de TMO, güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecektir. TMO olarak bir kez daha altını çizmek isteriz ki, içinde bulunduğumuz olağandışı piyasa koşullarında piyasa istikrarını sağlamak üzere Kuruluşumuzun her türlü yetkisi mevcuttur. Stoklarımızın takviyesi ve piyasaya ürün arzımız yeni hasada kadar kesintisiz devam edecek, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızla işbirliği içinde gereken tedbirler alınacaktır."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç