TİSK'ten Asgari Ücrete Ek Zamda Yeşil Işık

TİSK'ten Asgari Ücrete Ek Zamda Yeşil Işık

Son dakika haberi: TİSK'ten asgari ücret zammına ilişkin bir açıklama geldi ve işverenler de asgari ücrete ek zam için yeşil ışık yaktı.

Son Dakika 27 Haz 2022 12:08 0
TİSK'ten Asgari Ücrete Ek Zamda Yeşil Işık

TİSK'ten son dakika asgari ücret açıklaması.

İşveren kesimini temsil eedn Türkiye İşverenler Konfederasyonu bir son dakika açıklamasınad bulundu ve asgari ücrete ek zamda yeşil ışık yaktı.

TİSK'ten yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Ülkemiz de tüm dünya gibi olağanuüstü ekonomik şartların küresel boyutta yaşandığı bir dönemden geçiyor. Artan emtia fiyatları, enerji ve taşıma maliyetlerinin yanı sıra Rusya-Ukrayna krizi gibi küresel sorunlar ve yüksek belirsizlik ortamı birçok sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yapılacak değerlendirmelerde bu belirsizlik ortamının göz önünde bulundurulmasının kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz.

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ

TİSK olarak, birinci önceliğimiz her zaman ülkemizin ve çalışma arkadaşlarımızın sürdürülebilir refahı oldu. Diğer yandan, böyle bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanın da büyük önem taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların birlikte değerlendirilmesini istiyoruz.

ASGARİ ÜCRETE ZAMMIN DESTEKÇİSİYİZ

Bir kez daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek esas. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize değer katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara çözüm olacak formüller için iş birliğine açığız.

İşverenler olarak her zaman tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksik olarak yerine getirmenin bilinci içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman kaçınmadık. Bugüne kadar  olduğu gibi bu süreçte de devletimizin yanında olduğumuzun altını bir kez daha çizeriz.

MASADA OLACAĞIZ

Bu vesile ile asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağımızı ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile olası bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı ifade etmek isteriz. 

“Birlikte Mümkün” anlayışı ile bu dönemi yine işçi, işveren ve hükümetimizle birlikte açık diyalog ve dayanışma yoluyla en iyi şekilde aşacağımıza inanıyoruz.

Geleceğimize, çalışanlarımıza, işletmelerimize ve işimize katkı sağlayacak her türlü karara destek vermeye hazırız.”

Yorumlar (0)

Seç