Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: Şoför, güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi KPSS taban puanları ve isim listesi 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: Şoför, güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi KPSS taban puanları ve isim listesi 2024

Ticaret dakika haberi: Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında personel alımı sonu

Kariyer Kapısı 14 Mart 2024 0
Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: Şoför, güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi KPSS taban puanları ve isim listesi 2024

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ve KPSS taban puanları açıklandı. Güvenlik görevlisi, şoför, temizlik görevlisi alımı sonuçları açıklandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında başvurusu geçen ay alınan sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru sonuçlarının açıklandığına yer verildi. Bakanlık resmi internet sayfasından konu ile ilgili yayınlanan son dakika açıklamasında personel alımı başvuru sonuçları ve sonuçlara ilişkin oluşan KPSS Taban puanlarına şu ifadelerle yer verildi:

Sözleşmeli Personel (Koruma Ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli) Alımı Kapsamında Yerleşen Adaylara İlişkin Duyuru

Sözleşmeli Personel alımı (Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli) kapsamında Bakanlığımıza yerleşen asıl ve yedek aday listeleri aşağıda belirtilmiştir:
 
Koruma ve Güvenlik Görevlisi-Kadın yerleşen aday listesi için; tıklayınız.
Koruma ve Güvenlik Görevlisi-Erkek yerleşen aday listesi için; tıklayınız.
Sözleşmeli Destek Personeli (Şoför) Erkek yerleşen aday listesi için; tıklayınız.
Sözleşmeli Destek Personeli (Temizlik) Kadın yerleşen aday listesi için; tıklayınız.
Sözleşmeli Destek Personeli (Temizlik, Basit Bakım-Onarım) Erkek yerleşen aday listesi için; tıklayınız.
 
Ayrıca, adaylar sonuç bilgilerini Kariyer Kapısı Platformu "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden görüntüleyebilecektir.
 
AÇIKLAMALAR
 
A) Yerleştirilen adayların atanabilmeleri için istenilen belgeleri ve beyanlarını, 05/04/2024 günü saat: 18.00’e kadar, Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü (Söğütözü Mah. Nizami Gencevi Caddesi 63/1 06530 Çankaya/ANKARA) adresine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta ya da kargodaki gecikmeler dikkate alınmaz. Belirtilen sürede belgelerini teslim etmeyen adaylar atanma hakkını kaybeder.
 
B) Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların, yerleştirme işlemi geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir. Söz konusu adaylar, Bakanlık tarafından yapılacak olan açıktan atamalara başvuramazlar. Bu kişiler hakkında, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Bu şekilde Bakanlığı yanıltanlar kamu görevlisi ise durumları ayrıca çalıştıkları kurumlara da bildirilir.
 
C) İstenilen Belgeler:
 
Tüm Adaylar İçin Ortak Belgeler:
 
1) Beyan Formu, (okunaklı ve eksiksiz doldurulmalıdır)
2) E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezun belgesi veya geçici mezuniyet belgesi,
3) E-devlet üzerinden alınacak barkodlu adli sicil kayıt belgesi,
4) Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi (önlü-arkalı),
5) Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (aday tarafından imzalanmış şekilde), için;
6) Erkek adaylar için e-devlet üzerinden alınacak barkodlu askerlik durum belgesi,
Not: Halen askerlik görevini ifa eden adayların muhtemel terhis tarihlerini de içerir bir dilekçeyi istenilen belgeler arasında göndermeleri gerekmektedir. Bu adayların atama işlemleri terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde Bakanlığımıza başvurmaları halinde gerçekleştirilecektir.
7) 2 adet vesikalık fotoğraf (Erkek adaylar için gömlek ve kravatlı olmalıdır. Tüm adaylar her fotoğrafın arkasına T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı yazılmalıdır.),
8) Mal bildirim beyannamesi
Not: Mal Bildirim Beyannamesi, A4 boyutundaki kapalı zarf içerisinde gönderilmeli ya da teslim edilmelidir. Söz konusu zarf üzerine aşağıdaki bilgiler yazılmalıdır:
DÜZENLEYENİN    :
Adı Soyadı                 :
Atanacağı Unvan        :
Beyan Niteliği            : Genel Beyan (İşe giriş)
Düzenleme Tarihi       :
İmzası                         :


Not: Bildirilecek herhangi bir mal varlığının bulunmaması halinde, mal bildirimi formunun ad, soyad bilgileri yazılmak suretiyle imzalı bir şekilde düzenlenip gönderilmesi ya da elden teslim edilmesi gerekmektedir.
 
Mal Bildirimlerinin gizliliği nedeniyle, belgelerini posta ya da kargo yolu ile gönderecek adayların, mal bildiriminin bulunduğu kapalı zarfın içerisinde başka herhangi bir belge bulundurmamaları rica olunur.
 
Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Pozisyonuna Yerleşen Adaylardan İstenilen Ek Belgeler;
 
1) Geçerlilik süresi devam eden Özel Güvenlik Kimlik Kartının (Silahlı) önlü arkalı fotokopisi (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.)
2) Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in “Sağlık Şartları” başlıklı 18’inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde tam teşekküllü devlet hastaneleri veya üniversite hastanelerinden (Kamu) alınacak;
a) Dâhiliye,
b) Genel Cerrahi,
c) Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi,
ç) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları,
d) Göz Hastalıkları,
e) Ortopedi ve Travmatoloji,
f) Sinir Sistemi Hastalıkları ve Beyin ve Sinir Cerrahisi,
g) Ruh Sağlığı ve Hastalıkları,
ğ) Cilt Hastalıkları
 
Bölümlerine ilişkin muayeneleri içeren, adayların boy ölçüm değerlerini belirtir ve “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibareli Sağlık Kurulu Raporu.
Not: 14/03/2024 tarihinden önce alınan Sağlık Kurulu Raporları kabul edilmeyecektir.
 
Sözleşmeli Destek Personeli (Şoför) Pozisyonuna Yerleşen Adaylardan İstenilen Ek Belge;
 
1) Son başvuru tarihi itibarıyla en az B sınıfı (B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE) sürücü belgesi.
 
DİKKAT:
 
1- İstenilen belgelerin duyuruda belirtilen sıra numarasına göre düzenlenip teslim edilmesi önemle rica olunur.
a) Belgelerini elden teslim edecek adaylar, belgelerini şahsen teslim edebilecekleri gibi yakınları vasıtasıyla da teslim edilmesini sağlayabilir.  
b) Belgelerini posta/kargo yoluyla teslim edecek adaylar, belgelerinin Bakanlığımıza teslim edilme durumunu hizmet aldıkları posta/kargo firmalarından sorgulamalıdır.
2- Bakanlığımıza teslim edilen belgelerinde eksiklik bulunduğu anlaşılan adaylara, telefon yoluyla ulaşılacak olup belgelerinde eksiklik bulunmayan adaylara ise herhangi bir dönüş yapılmayacaktır.
3- Bakanlığımıza yerleştirilen adaylar hakkında, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri doğrultusunda Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisine yerleştirilen adaylar için Güvenlik Soruşturması, Sözleşmeli Destek Personeline (şoför, temizlik, basit bakım- onarım) yerleştirilen adaylar için Arşiv Araştırması yaptırılacaktır.
4- Adaylara, yerleştirme sonuçlarına ilişkin ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
5- Yedek listesinde yer alan adayların bu aşamada evrak göndermelerine gerek bulunmamaktadır.  

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ticaret Bakanlığı Söğütözü Yerleşkesi (Merkez Bina)
Söğütözü Mah. Nizami Gencevi Caddesi 63/1 06530
Çankaya/ANKARA
Tel: +90 312 204 /9474 /7500

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak - bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç