Ticaret Bakanlığı 8 İlde 75 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ticaret Bakanlığı 8 İlde 75 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı 8 ilde 75 sözleşmeli muayene memuru alımı yapacak.Başvurular 7-16 Temmuz döneminde yapılabilecek.

Kamu 6 Tem 2021 11:47 0
Ticaret Bakanlığı 8 İlde 75 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı 8 ilde 75 sözleşmeli muayene memuru alımı yapacak.Başvurular 7-16 Temmuz döneminde yapılabilecek.


Ticaret Bakanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, taşra (gümrük ve dış ticaret bölge müdürlükleri) teşkilatında görevlendirilecek 75 sözleşmeli muayene memuru, sözlü sınavla açıktan atama suretiyle alınacak.


8 İlde İstihdam Edilecek


Sözleşmeli muayene memurları için alım yapılacak iller Ağrı, Artvin, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis ve Şırnak olarak belirlendi.


Başvurular dijital ortamda 7-16 Temmuz döneminde yapılabilecek.


Peki, Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman? Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İşte tüm merak edilenler...


Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Personel Başvurusu Ne Zaman?


Başvurular dijital ortamda 07.07.2021-16.07.2021 tarihleri arasında alınacaktır.


Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.


Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır


Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.


Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on gün önce www.ticaret.gov.tr internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca adaylar tüm süreçlere ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.


Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları


a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,


b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),


c) En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, gümrük işletme bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,


ç) ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almakYorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç