Ticaret Bakanlığı 175 Memur Alımı Başvurusu Başladı! İşte Başvuru Ekranı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ticaret Bakanlığı 175 Memur Alımı Başvurusu Başladı! İşte Başvuru Ekranı

Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 175 memur alımı yapacak. İşte başvuru koşulları ve başvuru ekranı.

Kamu 24 Ekim 2022 17:59 0
Ticaret Bakanlığı 175 Memur Alımı Başvurusu Başladı! İşte Başvuru Ekranı

Ticaret Bakanlığı 175 memur alım ilanında başvurular alınmaya başladı.

Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 175 memur alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylardan bazı şartlar aranacak. İşte başvuru koşulları ve başvuru ekranı.

175 MEMUR ALIMI KADRO DAĞILIMI

Gıda Mühendisliği 46 Memur,

Ziraat Mühendisliği 40 Memur,

Kimya Mühendisliği 18 Memur,

İktisat 8 Memur,

Kamu Yönetimi 7 Memur,

Uluslararası İlişkiler 6 Memur,

İşletme 6 Memur,

Maliye 6 Memur,

Tekstil Mühendisliği 12 Memur,

Kimya 7 Memur,

Biyoloji 6 Memur,

Hukuk 13 Memur,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru şartları şu şekilde:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),

ç) Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,

d) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.

e) Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir.

İlgili Haber: Ticaret Bakanlığı 175 Memur Alımı KPSS Puan Türleri İçin TIKLAYIN

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular 24 Ekim 2022 tarihi ile başladı. Başvurular e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacak.

 

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç