Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı ilanı yayınlandı: Mülakatsız personel alımı başvurusu başladı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı ilanı yayınlandı: Mülakatsız personel alımı başvurusu başladı 2023

Ticaret Bakanlığı ilan yayınladı ve mülakatsız şekilde 1500 memur alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

Kariyer Kapısı 20 Ara 2023 1
Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı ilanı yayınlandı: Mülakatsız personel alımı başvurusu başladı 2023

Son dakika: Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı ilanı yayınlandı.

Ticaret Bakanlığı KPSS tercihleri ile memur alımı yapacağını açıkladı. Bugün yayınlanan duyuruda Ticaret Bakanlığı başvuruların bugün başladığını ve 27 Aralık 2023 tarihine kadar müracaatların alınacağını duyurdu.

"Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeye ilişkin tercih kılavuzu ÖSYM tarafından duyurulmuştur" başlığı ile yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Bu kapsamda, Bakanlığımız Merkez ve Taşra Teşkilatına toplam 1.500 kadrolu Memur alımı yapılacak olup bahse konu kadroların dağılımı aşağıdaki gibidir:

Merkez Teşkilatı (Ankara)                                               125
Ticaret İl Müdürlükleri (Taşra)                                     1.000
Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri   (Taşra)   350
Serbest Bölge Müdürlükleri (Taşra)                                25

Adaylar tercihlerini 20-27 Aralık 2023 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek olup toplam 30 tercih yapılabilecektir.

Bakanlığımız Taşra Teşkilatına bağlı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri kadrolarına yerleşecek adaylar, 11.05.2021 tarih ve 31481 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Ticaret Bakanlığı Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında zorunlu yer değiştirme suretiyle atamaya tabi olacaklardır.

Diğer taraftan, Bakanlığımız Merkez Teşkilatı ile Taşra Teşkilatına bağlı Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge Müdürlüklerine yerleşecek adaylar, zorunlu yer değiştirme suretiyle atamaya tabi değildir.

Bakanlığımız kadrolarını tercih edecek adayların tercih işlemini tamamlamadan önce tercih kılavuzunu dikkatle incelemeleri son derece önem taşımaktadır"

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Tercih kılavuzu ve başvuru bilgileri için TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Y