THY'den gençlere yüzde 50 indirimli bilet kampanyası: İşte bilet alma tarihleri
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

THY'den gençlere yüzde 50 indirimli bilet kampanyası: İşte bilet alma tarihleri

THY'den gençlere yüzde 50 indirimli bilet kampanyası duyurusu geldi. İşte gelen açıklama ve bilet kampanyası detayları ve tarihleri.

Finans Magazin 9 Mayıs 2023 20:30 0
THY'den gençlere yüzde 50 indirimli bilet kampanyası: İşte bilet alma tarihleri

THY'den son dkaika açıklaması: İndirimli bilet kampanyası başlıyor.

Türk Hava Yolları tarafından bir açıklama yapıldı ve gençlere özel bilet kampanyasının tarihlerine yer verildi. Açıklamaya baktığımızda 19 Mayıs tarihinde alınacak biletlerde öğrencilere yuüzde 50 indirim yapılacağına yer verildi. 1000 liralık bilet 500 liraya gelecek. Peki kampanya detayları nelerdir? THY indirimli bilet başvuru detayları nedir? Hangi tarihler arasında bilet alınabilecek? İşte detaylar.

"19 Mayıs’a özel yurt içi rotalarda öğrencilere %50 indirim! 19 Mayıs’ta gençlik enerjisi tüm Türkiye’yi sarıyor! 01 Haziran 2023 – 31 Aralık 2023 tarihleri arasındaki seyahatleri için 19 Mayıs’ta bilet alan öğrenciler yurt içi rotalara %50 indirimle ve Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla uçma fırsatı yakalıyor!" ifadeleri ile yayınlanan son dakika açıklamasına baktığımızda biletlerin yarı parasına verileceğine yer verildi.

KAMPANYA DETAYLARI BELLİ OLDU

THY'nin indirimli bilet kampanyasnda detaylara şu şekilde yer verildi:

Kampanya 19 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak satış ve biletlemelerde geçerli olmak üzere, 01 Haziran 2023 – 31 Aralık 2023 tarihinde uygulanacak uçuşlar için geçerlidir.
Kampanya tüm yurt içi, tek yön ya da gidiş dönüş Ekonomi Kabin uçuşlarda B, M, A, H, S, O, E, Q, T ve L ücret sınıflarında tüm paketlerdeki net ücretler üzerinden % 50 öğrenci indirimi olarak uygulanacaktır, vergi ve harçlar dahil değildir.
Kampanya 23 Haziran 2023 – 2 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak seyahatlerde geçerli değildir.
Kampanya Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Codeshare seferlerde geçerli değildir.
Kampanya Anadolu Jet seferleri için tüm satış kanallarından uygulanabilecektir. Web ve mobil satışları için www.thy.com adresinden ve mobil uygulamasından indirim sağlanabilecektir.
Öğrenci avantajlarından sadece Miles&Smiles üyesi öğrenciler yararlanabilir. Üye olmayan kişilerin kampanyadan faydalanabilmek için öncelikle Miles&Smiles üyesi olmaları gerekmektedir. Miles&Smiles üyelik numarası “Öğrenci Başvuru Formu” doldurulurken girilecektir.
Miles&Smiles üyeliği bulunan/oluşturan ve Türkiye’de okuyan T.C. vatandaşı öğrenciler Miles&Smiles üyelik hesapları içerisinde “Kişisel Bilgiler” alanında bulunan “Öğrenci” seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir. Bu alan işaretlendikten sonra sistem üzerinden kontroller sağlanacak ve öğrenci statüsünde işlem yapabileceği teyit edilecektir. Öğrenci statüsü onaylanan kişiler avantajlardan faydalanmaya başlayabilir.
Türkiye’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında öğrenim gören T.C. vatandaşlığı şartı bakılmaksızın tüm öğrenciler Miles&Smiles üyesi olduktan sonra Türk Hava Yolları web sitesinde bulunan “Öğrenci Başvuru Formu”nu doldurabilir ya da satış ofislerine giderek öğrenci kaydını yaptırabilir.
Online öğrenci başvuru formu üzerinden kayıt tamamlandıktan sonra ortalama 7 iş günü içerisinde Türk Hava Yolları tarafından gerekli kontroller sağlanacak ve öğrencilik durumu onaylanan kişiler kendilerine yapılan bildirimden sonra öğrenci avantajlarından yararlanmaya hak kazanacaklardır.
Online öğrenci başvuru formunda Miles&Smiles üyelik numarası, ad, soyad, doğum tarihi bilgilerinin girilmesi ve öğrenci kimliği ya da öğrenci olduğunu gösterir tarihi geçerli bir belgenin yüklenmesi gerekmektedir.
Öğrenci kimlik belgesi (üniversite, kolej, lise, dil okulu vb), ISIC kart, öğrenci belgesi ya da transkript online başvuru formuna yüklenebilecek belgelerdir. Yüklenecek belgeler tüm dillerde olabilir, ancak belgenin Türkçe ve İngilizce dışında bir dilde olması kontrol süresinin uzamasına sebep olabilir.
İç hat uçuşlarında öğrenci avantajlarından 13-25 yaş arası öğrenciler faydalanabilmektedir.
Online öğrenci başvuru formunda, Miles&Smiles üyelik hesabında ve yüklenen öğrenci kimliğinde/belgesinde bulunan bilgiler birbiriyle aynı olmalıdır.
Avantajlardan, yetkili bir merci tarafından imzalanmış ya da onaylanmış kimlik kartı ya da öğrenci belgesi olan kişiler faydalanabilir. Öğrenci olduğunu gösterir resmi kimlik kartı ya da belgede; öğrenci olduğu kurum bilgisi ve/veya amblemi, kişinin isim soyisim ve doğum tarihi bilgileri açıkça yer almalıdır.
Yüklenen öğrenci kimliğinde/belgesinde ad, soyad, doğum tarihi açık ve anlaşılır şekilde yazılı olmalıdır. Kimlikte/Belgede yetkili makamlarca atılmış geçerli bir ıslak imza, bandrol ya da mühür bulunmalıdır.
Öğrencilik durumu onaylanmış kişiler Türk Hava Yolları internet sitesi, mobil uygulaması ve satış ofislerinden bilet alabilir.
Online kanallardan alınacak bilet için Miles&Smiles üyelik girişi yapılmalı ve bilet seçimi yapılacak esnada yolcu tipi “öğrenci” olarak seçilerek işleme başlanmalıdır. Miles&Smiles üyelik girişi yapılmadığı takdirde avantajlardan yararlanılamamaktadır.
Öğrencilik tanımı bir sene sonunda geçerliliğini yitirmektedir. Avantajlardan yararlanmaya devam edebilmek için bir sene sonunda yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.
Türk Hava Yolları online kanallarından yapılan işlemlerde indirim miktarı ve indirimli toplam fiyat, uçuş seçildikten sonra sayfanın en altından görüntülenebilir.
İç hat uçuşlarda yalnızca indirim avantajı sağlanmaktadır.
İç hat uçuşlarında öğrenci yolcu tipi için serbest bagaj hakkı yetişkin yolcu tipi ile aynıdır.
İç hat uçuşlarında değişiklik kurallarında öğrenci yolcu tipi için bir muafiyet sunulmamaktadır.
İlgili indirim sadece Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Türk Hava Yolları codeshare seferlerde, geçerli değildir.
PNR’da birden fazla yolcu bulunabilir, öğrenci statüsündeki yolcular ve diğer yolcular için indirim/ücretler ayrı ayrı hesaplanacaktır.
İndirim kapsamındaki kullanım hakları devredilemez.
Öğrenci İndirimi Başvuru Formu’na yüklenen kimlik ya da belgenin orijinalinin istenmesi halinde check-in işlemi sırasında ibraz edilmesi zorunludur. Fotoğraf veya kimlik fotokopisi kimlik/belge yerine geçmeyecektir.
Yolcunun indirimden yararlanmasının uygun olmadığının tespiti halinde seyahat etmelerine izin verilmeyecektir.
Öğrencilere sunulan indirim hakkı diğer Türk Hava Yolları kampanyaları ve indirimleri ile birleştirilemez.
Türk Hava Yolları herhangi bir kural ihlali tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında hukuki işlem başlatma hakkını saklı tutar.
Türk Hava Yolları kampanya kural ve koşullarını, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme, kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç