THY ve Pegasus Yine Çok Sayıda Seferi İptal Etti!

THY ve Pegasus Yine Çok Sayıda Seferi İptal Etti!

Dün birçok seferi iptal eden THY ve Pegasus, bugün de hava olaylarından dolayı birçok seferi iptal etti! İşte detaylar...

Yaşam 19 Kasım 2023 0
THY ve Pegasus Yine Çok Sayıda Seferi İptal Etti!

Meteoroloji'den tüm yurt için peş peşe yapılan uyarıların ardından Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus, onlarca seferini iptal etti. Yaşanan iptallerle ilgili Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılan açıklamada; "Yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir” denildi.

Tüm yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuş iptalleri art arda gelmeye devam ediyor. Türk Hava Yolları; 82'si İstanbul Havalimanı, 23'ü Sabiha Gökçen'den olmak üzere 19 Kasım'da (bugün) 105 seferini iptal etti. Pegasus da yine dün ve bugün toplam 82 seferin iptal edildiğini duyurdu. Bu sayının artabileceği uyarısı yapıldı.

THY Ve Pegasus Karşılaştırması THY Ve Pegasus

Pegasus Hava Yolları da İstanbul’da etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle 44’ü dün, 38’i de bugün olmak üzere toplam 82 seferin iptal olduğunu açıkladı.

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri (MADKOM) kararıyla, beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı sefer sayısının azaltıldığını ve bu karar doğrultusunda haftasonu 82 seferin iptal edildiğini duyurdu.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDAN AÇIKLAMA
Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi HEAŞ, bugün ve yarın yapılacak uçuşların yüzde 10'unun iptal edildiğini duyurdu.

THY, Skytrax tarafından sekizinci kez Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi  seçildi

Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş (HEAŞ) iptal edilen uçuşlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Yurt genelinde ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle, dün bildirilen uçuş iptallerine ilave olarak, bugün ve yarınki uçuşların yüzde 10’u iptal edilecektir. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir” denildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;