THY depremzedelerden 1000 personel alımı yakında geliyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

THY depremzedelerden 1000 personel alımı yakında geliyor

THY'den depremzedeler arasından 1000 personel alımı hakkında açıklama geldi. Açıklamada ilanın kısa zamanda geleceği bildirildi.

İş İlanları 25 Şubat 2023 10:19 0
THY depremzedelerden 1000 personel alımı yakında geliyor

THY'den 1000 personel alımı açıklaması.

Türk Hava Yolları bir açıklamada bulundu. Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada Kızılay ile AFAD'ın düzenlediği kampanyaya 2 milyar liralık katkı sunulacağına yer verildi. Depremzedelere yardımların sürdüğünü bildiren THY'de 2 milyar lira için tören İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yerleşkesi'nde düzenlendi.

Burada açıklama yapan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini söyleyerek, Fakat içerisinde bulunduğumuz güçlüğün boyutu her ne düzeyde olursa olsun, bunu bertaraf edecek güçte olan köklü bir ulusun evlatları olarak geçmişte yaşadığımız tüm zorlukların nasıl el birliğiyle üstesinden geldiysek, bugün de yine bir ve bütün olarak geleceğimize inancımız tam. Ülkemizin milli havayolu, Türk Hava Yolları olarak biz de 90 yıllık tarihimizde her güçlükte elimizi nasıl taşın altına koyduysak, bugün de koyuyor ve var gücümüzle afetzede illerimizin ve kardeşlerimizin mümkün olan en kısa sürede iyileşmeleri için projeler geliştiriyor ve gerçekleştiriyor"

2 milyar liralık yardım, burada düzenlenen törenle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya takdim edildi.

1000 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

THY'nin deprem bölgesinde çalışmalaırnın sürdüğünü, 1915 sefer ile deprem bölgfesinden 344 bin 742 kişinin tahliye edildiğini söyleyen Bolat, bugün düzenlenen 104 sefer ile birlikte 17 binden fazla kişinin daha tahliye edileceğini söyledi. Açıklamada THY'nin daha önce deprem bölgesine 1000 konut yapacağını ve THY Mahallesi kurma projesine ke olarak bölgedeki her 1000 aileden birer kişiyi işe alacaklarına yer verildi. İlanın hazırlıklarını nson aşamaya geldiği ve önümüzdeki günlerde geleceği bildirildi. İlan gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç