THY 8 bin personel alımı yapacak: Kabin memuru, pilot, işçi 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

THY 8 bin personel alımı yapacak: Kabin memuru, pilot, işçi 2024

Son dakika haberi geldi: THY yüksek maaşla çalıştırmak üzere 8 bin personel alımı yapacak.

İş İlanları 18 Ocak 2024 09:00 1
THY 8 bin personel alımı yapacak: Kabin memuru, pilot, işçi 2024

Son dakika: THY 8 bin personel alımı yapacak.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat'tan bir son dakika açıklaması geldi. Bolat yaptığı açıklamada 8 bin civarında yeni çalışan alacaklarını ve 600'ünün pilot olacağını duyurdu. İşte başvuru tarihi ile ilgili detaylar...

Yeni Şafak Gazetesinden İbrahim Acar'ın haberine göre: Geçen yıl 93,4 milyon yolcu taşıyan Türk Hava Yolları, bu yıl yolcu ve kargoda yüzde 14 büyümeyi hedefliyor. Hedeflerine ulaşmak için istihdamı artıracaklarını belirten THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, 82 bin civarındaki çalışan sayısını yüzde 10 artırmayı planladıklarını söyledi. Bolat işe alacakları 8 bin civarındaki yeni çalışanın 600'ünün pilot olacağını ifade etti. Bolat, "Daha önceki başvurular üzerinden işe alım sürecimiz devam ediyor. Kabin memuru alımı için nisanda ilana çıkacağız" dedi.

BİLET FİYATLARINI ARTIRMADIK

Yılbaşında yapılan ücret artışlarıyla birlikte birçok sektörde haksız fiyat artışları yapıldığına dikkat çeken Bolat, "Bazıları bunu çok kolay yapıyor. Biz bilet fiyatlarını yüzde 10 bile artırmadık. Fiyatlarımız neredeyse otobüs bilet fiyatlarıyla yarışıyor. Van'dan günde 40 otobüs dolusu yolcu taşıyoruz. Ama fiyatları artırmadık" dedi.

İSTANBUL'A UÇANLAR RAKİP DEĞİL

İstanbul Havalimanı'na uçan yabancı firma sayısının 100'ü bulduğu konusunda ise Bolat şunları söyledi: Keşke daha fazla gelseler. Biz bu konuda İGA yönetimini teşvik ediyoruz. Japonya'dan ABD'den de gelmesini isteriz. Frekans artışı sağlıyor. Uzak pazarlardan gelen yolcular alıp başka lokasyonlara taşıyoruz. Bize de yarıyor.

BAŞVURU

Nisan ayında kabin memuru alımı gelecek. Diğer ilanlar ise kademeli şekilde yıl içinde gelecek. İlanlar gelince haberdar olmak için TIKLA UYGULAMAMIZI İNDİR

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Van