THY 2. pilot aday adayı alımı yapacak: Maaşları ne kadar?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

THY 2. pilot aday adayı alımı yapacak: Maaşları ne kadar?

THY tarafından yayınlanan açıklamada 2. pilot alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri ve başvuru şartları yazımızda.

İş İlanları 5 Ara 2023 0
THY 2. pilot aday adayı alımı yapacak: Maaşları ne kadar?

THY, yetiştirmek üzere pilot alımı yapacak.

Türk Hava Yolları kariyer sayfası üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada THY, eğitmek üzere personel alımı yapacağını, eğitim sonucu adayların THY bünyesinde pilot olarak çalıştırılacağını söyledi. Başvurular internet üzerinden alınmaya başlandı.

THY personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, seçim aşamalarını geçtikten sonra THY tarafından pilotluk eğitimine alınacak. Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan personeller, THY bünyesinde 2. pilot olarak göreve başlayacak. Peki personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

THY personel alımına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

•  T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,

•  En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak,
 *Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK denklik belgesi istenmektedir.

•  31.12.2002 tarihinden önce ve 01.01.1993 tarihinden sonra doğmuş olmak,

•  Boy uzunluğunun 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,

•  Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

•  Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

•  Daha önce görev aldığı kuruluşlardan disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

•  Daha önce THY AO ve THY AO‘nun iştirak şirketlerinden disiplinsizlik veya fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

Yabancı Dil (İngilizce) Koşulu

•  Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek 

                TOEFL (IBT)                                                       : 60 (speaking : min.18)

                IELTS (Akademik veya Genel)                      : 6 (speaking : min.6)

                PTE (Akademik)                                              : 46 (speaking : min.46)

İlana başvuran ve dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylara, Türk Hava Yolları tarafından yapılacak İngilizce sınavında başarılı olmaları koşuluyla, kurul mülakatı süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır. Adayların; İngilizce sınavından başarılı olsalar dahi kurul mülakatı öncesi belirtilen dil belgelerinden birini ibraz etmeleri gerekmektedir. TOEFL Home Edition, IELTS Online ve PTE Online sınavları kabul edilmemektedir.

Sağlık Koşulları

Seçme süreçlerinde başarılı olan adayların, işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından kendi imkanları ile sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir. (SHGM yetkili kurumdan alınmış olumlu rapor olsa bile, Türk Hava Yolları  kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.) Adaylar Türk Hava Yolları sağlık muayenesi esnasında tıbbi özgeçmişi hakkında (ilaç kullanımı, ameliyat, doğumsal bozukluklar, kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları, böbrek taşı, yaralanmalar vb.) doğru beyanda bulunmak zorundadırlar. Adaylar işe başladıktan sonra tıbbi özgeçmişinde beyan etmediği hastalık tanısı tespit edilmesi durumunda uygulanacak idari sürece dair herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

BAŞVURU

İlana başvurular "https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/yetistirilmek-uzere-ii-pilot-aday-adayi/24179c77-db73-430a-8fea-dc02abfa55d3" adresi üzerinden alınıyor. Kadın erkek adaylar bu sayfada toplandı > Bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

2. pilot maaşı 50 bin lira seviyesinde.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç