Thodex Vurgununda, Reklamlarda Oynayan Ünlüler Hakkında Takipsizlik Kararı

Thodex Vurgununda, Reklamlarda Oynayan Ünlüler Hakkında Takipsizlik Kararı

Thodex reklamlarında oynayan ünlü isimler hakkında karar verildi. 17 isim hakkında takipsizlik kararı çıktığı öğrenildi.

Kripto Paralar 09.4.2022 13:42 0
Thodex Vurgununda, Reklamlarda Oynayan Ünlüler Hakkında Takipsizlik Kararı

Kripto para borsası davasında ünlüler hakkında takipsizlik kararı verildi.


Türkiye tarihinin en büyük kripto para vurgunu geçtiğimiz sene yaşandı. Thodex adlı kripto para borsasının sahibi tüm yatırımcılarının parası ile yurt dışına kaçtı. Yaşanan skandal sonrasında Thodex hakkında soruşturma başlatılmış ve 6'sı tutuklu olmak üzere 21 şüpheli hakkında 40 bin yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konu ile ilgili başlatılan soruşturmada, kripto para borsası üzerinden dolandırıcılık yapan 21 kişi hakkında iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianame kabul edildi ve dava süreci başladı.


REKLAMINDA ÜNLÜLER OYNADI

İlk çıktığı zamanlarda reklamında ünlü isimlerin oynadığı Thodex'e güven artmış ve on binlerce kişi, bu sistem üzerinden kripto para alımı satımı yapmaya başlamıştı. Bitcoin ile diğer coinlerde ciddi miktarda parası olan vatandaşların paraları Thodex'in sahibi tarafından kaçırıldı.


Reklamında oynayan ünlü isimler ise şu şekildeydi:

Pınar Deniz,

Mine Tugay,

Bahar Şahin,

Simge Sağın,

Özge Ulusoy,

Selin Şekerci,

Pelin Karahan,

Zeynep Tuğçe Bayat,

Gökçe Bahadır,

Gaye Turgut Evin,

Eda Ece,

Barış Kılıç,

Edis,

Gökçe Yıldız,

Necip Memili

Melisa Döngel


Listeye baktığımızda yok yok. Birçok ünlü isim, reklamlarda oynadı ya da bu uygulamanın reklamını yaptı. Suç duyurusunda ekonomist Ercan Öz, Thodex'e destek vermesinin de birçok kişinin bu firmaya yatırım yapmasına neden olduğu da ifade edildi.


Bu isimler hakkında başlatılan soruşturma için karar geldi. Gelen bilgilere göre bu isimler hakkında takipsizlik kararı verildi. Emniyet tarafından gönderilen yazıda, bu ünlü isimlerin Thodex ile bir illiyet bağının olmadığı bu nedenle bu isimler hakkında takipsizlik kararı verildiğine yer verildi. Söz konusu durum MASAK raporlarında da yer aldı.


Yorumlar (0)

Seç