Temettü veren hisselere bir yenisi daha: Tüpraş temettü tarihi belli oldu 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Temettü veren hisselere bir yenisi daha: Tüpraş temettü tarihi belli oldu 2023

Tüpraş hissesinden son dakika haberi geldi. Gelen haberde 2023 yılında yapılacak Temettü ödemesine yer verildi. Peki temettü ne zaman?

Borsa 18 Ağu 2023 08:28 0
Temettü veren hisselere bir yenisi daha: Tüpraş temettü tarihi belli oldu 2023

Tüpraş'tan 2023 yılı temettü açıklaması geldi. Peki temettü ne zaman?

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ)'den bir son dakika açıklaması geldi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirime baktığımızda Olağanüstü Genel Kurul' Kar Dağıtım Önerisi hakkında açıklama yapıldığı ve kar dağıtımı ile ilgili detaylara yer verldiği görülüyor.

Açıklama metnine baktığımızda Genel Kurul'da temettü dağıtımı yapılmasına karar verildiği bildirildi. KAP'a baktığımızda 29 Eylül 2023 tarihinde şirketin hisse başına tüm yatırımcılarına temettü dağıtımı yapacağı öğrenildi. Temettü ödemesinden Borsa İstanbul'da işlem gören şirketin hissesine sahip olan tüm yatırımcıların yararlanabileceğine yer verildi.

TEMETTÜ ÖDEMESİ NE KADAR?

Açıklamaya baktığımızda hisse başına Tüpraş yatırımcısına hisse baiına brüt 7,5254479 TL, net ise 6,7729031 TL'lik temettü ödemesinin nakit şekilde yapılacağına yer verildi.

TÜPRAŞ TEMETTÜ 2023 NE ZAMAN?

Tüpraş'ta hissesi olan vatandaşlara yapılacak bu ödemeler, 29 Eylül 2023 tarihinde hesaplara yatırılacak. Temettü ödemesi yapılan hesaplamaya göre yüzde 5,5 oranında oldu.

Sizce verilecek temettü ödemesi yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Yazıda yer alan tüm veriler ve bilgiler, yalnızca bilgilendirme amacıyla "olduğu gibi" sağlanmış olup alım satım amaçlı veya finansal, yatırım, vergi, yasal, muhasebe ya da diğer konularda tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen her türlü alım satım işleminden önce fiyatları doğrulamak için aracı kurumunuza veya mali temsilcinize danışın. Finans7.com; yatırım danışmanı, mali danışman ya da hisse senedi aracısı değildir. Veri ve bilgilerin hiçbiri, bir menkul kıymetin ya da finansal ürünün satın alınmasına, satılmasına veya tutulmasına yönelik F7 Teknoloji tarafından yapılan bir yatırım tavsiyesi, teklif, öneri ya da talep değildir. Finans7 haber herhangi bir yatırımın tavsiye edilebilirliği veya uygunluğu konusunda herhangi bir taahhütte bulunmaz.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç