Teleferik faciası sonrası tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün ifadesi ortaya çıktı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Teleferik faciası sonrası tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün ifadesi ortaya çıktı

Teleferik faciası sonrası tutuklanan belediye başkanının ifadesi ortaya çıktı. Kocagöz, suçsuz olduğunu savundu.

Son Dakika 15 Nisan 2024 0
Teleferik faciası sonrası tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün ifadesi ortaya çıktı

Teleferik faciası sonrası tutuklanan belediye başkanının ifadesi ortaya çıktı.

Antalya'da meydna gelen ve 1 kişlinin yaşamını yitirdiği teleferik faciasından sonra hakkında gözaltı kararı verilen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün ifadesi ortaya çıktı.

ANET Genel Müdürlüğü görevini yaparken CHP'den Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz poliste verdiği ifadesinde genel müdürlüğü döneminde bakımın eksiksiz yapıldığını ve buna ilişkin ellerinde rapor da olduğunu söyledi.

İstifa sonrası son bakımlara ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını söyleyen Kocagöz, bilirkişi raporunun da hatalı olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullanmış:

"28 Kasım 2023 tarihinde belediye başkanlığına aday adaylığına başvuru yapmak amacıyla ANET yönetim kurulu başkanlığından ve genel müdürlüğünden istifa ettim. 2017 yılı Ağustos ayı ANET A.Ş. yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak 2018 yılı kasım ayında söz konusu görevden ayrıldım. Belediye başkanlığına aday gösterilmeyince 2019 yılı mayıs ayı içerisinde yeniden ANET A.Ş. genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak atandım. Yaklaşık 6,5 yıl teleferikle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Kazadan önce yapılan ağır bakım ve yıllık bakımlarla ilgili hiçbir bilgim bulunmamaktadır. Teleferik benden önceki genel müdür döneminde faaliyete alınmıştı. Benim herhangi bir sorumluluğum var ise benim haricimde sorumluluğa gidecek 4 kişi daha bulunmaktadır. Tek sorumlu benmişim gibi gösterildi. Ön bilirkişi raporunda civatalarla ilgili hususlar yazmaktadır. Ayrıca bilirkişi raporunun da hatalı olduğunu söylemek isterim. Söz konusu teleferikle ilgili bakımlar ve civatalar, direklerin bakımı ve buna benzer tadilat onarımın yapıldığına dair bilgi ve belgeleri avukatım birazdan sunacaktır.

Benim görev yaptığım süre zarfında rutin bakımlar ile ağır bakımların eksiksiz yapıldığı, ANET A.Ş. Yönetim Kuruluna Mega Tower isimli şirket tarafından sunulmaktadır. Raporlar düzenli olarak çift heyet tarafından kontrol edilmektedir, suçsuzum"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç