Teklif Meclise Geldi: Şans Oyunları Artık Daha Fazla Kazandıracak!

Teklif Meclise Geldi: Şans Oyunları Artık Daha Fazla Kazandıracak!

Milyonlarca kişinin bağımlısı olduğu şans oyunlarında yeni bir gelişme yaşanıyor! Eğer teklif meclisten geçerse; şans oyunları artık daha fazla kazandıracak! İşte haberin detayları...

Haberler 21 Kasım 2023 0
Teklif Meclise Geldi: Şans Oyunları Artık Daha Fazla Kazandıracak!

Bu hafta Meclis'e gelmesi planlanan torba kanun teklifi ile şans oyunlarıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gidilecek. Buna göre şans oyunlarındaki yüzde 83'lik ikramiye dağıtım oranı üst sınırı yüzde 90'a çıkarılacak. Teklifle ayrıca deprem bölgesinde yapı malzemelerinde ve yapım işlerinde fahiş fiyat uygulayanlara katlı idari para cezası verilmesinin önü açılacak.

Israr etmek şampuan Köpekbalığı kağıt ve şans oyunları pack Cerrah sadaka

AK Parti milletvekillerinin üzerinde çalıştığı vergi ve maliye alanlarına yönelik yaklaşık 80 maddeden oluşacak torba kanun teklifinin bu hafta Meclise sunulması bekleniyor. Kanun teklifinin, 2024 yılı bütçe mesaisi bu hafta sona erecek Plan ve Bütçe Komisyonunda gelecek hafta görüşülmesi, komisyonda kabul edilmesi halinde bütçe görüşmelerinden önce TBMM Genel Kurulunun gündemine getirilmesi planlanıyor. Teklifle şans oyunlarında ikramiye dağıtım oranı yüzde 90'a çıkarılacak.

ŞANS OYUNLARI İÇİN İKRAMİYE DAĞITIM ORANI YÜKSELTİLECEK

Aralarında Çek Kanunu ile Şans Oyunları Hasılatından Alınan Vergi, Fon ve Payların Düzenlenmesi Hakkında Kanun'un da yer aldığı bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören teklife göre, menkul malların fiili hacizlerinde kullanılan haciz tutanakları elektronik ortamda düzenlenebilecek. Tüm şans oyunları için ikramiye dağıtım oranının yüzde 83 olan üst sınırı yüzde 90'a yükseltilecek. Bu düzenlemeyle, her bir kurum ve kuruluşun tertip ettiği tüm şans oyunları için bir takvim yılı içinde ödeyeceği ikramiyelerin toplamı, aynı dönemdeki hasılatının yüzde 40'ından az yüzde 90'ından fazla olamayacak.

Hangi günlerde hangi şans oyunu çekilişi var?

Tüm son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;