Tekirdağ TOKİ Ucuza Sosyal Konut Arsa Başvuru 2022 (E Devlet Başvuru Linki, Ev Fiyatları, Nerelere Yapılacak?)

Tekirdağ TOKİ Ucuza Sosyal Konut Arsa Başvuru 2022 (E Devlet Başvuru Linki, Ev Fiyatları, Nerelere Yapılacak?)

TOKİ sosyal konut başvurusu hakkında son dakika açıklamaları. Tekirdağ'a yapılacak konut sayısı, Tekirdağ ili için konut ve arsa başvurusu ve başvuru bilgileri yazımızda.

TOKİ Başvuru 13 Eylül 2022 10:35 2
Tekirdağ TOKİ Ucuza Sosyal Konut Arsa Başvuru 2022 (E Devlet Başvuru Linki, Ev Fiyatları, Nerelere Yapılacak?)

Tekirdağ TOKİ sosyal konut başvuru: Konut sayısı, ev fiyatları, taksitler, peşinat ne kadar? e Devlet Başvurusu nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu TOKİ 250 bin sosyal konut projesi ile 1 milyondan fazla kişiye ev imkanı gelecek. Dar gelirlilere yönelik yapılacak evler için başvurular e devlet üzerinden yapılacak ve daha sonra teminat miktarı bankaya yatırılacak. 

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ

Söz konusu projede 250 bin ev ve 100 bin arsa satışı yapılacak. Uygun fiyata yapılacak satışlarla 350 bin kişi ev sahibi yapılacak. 

TEMİNAT , KURAYA KATILIM BEDELİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Teminat bedeli , diğer adı ile kuraya katılım bedeli, e devlet başvurusunun yapılması sonrası bankaya yatırılacak. Paranın yatırılacağı banka , başvuru yapmanızdan sonra e devlet başvuru sayfanızda size söylenecektir. 

BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ ucuza sosyal konut başvuru şartları şu şekilde:

İkamet Şartı: TOKİ eli ile yapılacak evlere başvuru yhapmak isteyenlerin , evin yapılacağı il sınırları içinde en az 1 yıl ikamet ediyor olması gerekiyor. Ya da proje il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Üzerine ev olan kişiler başvuru yapamayacak: Başvuru yapan kişinin kendisinin, eşinin ya da velayeti altındaki çocukları üzerine bir ev olmaması , ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları olmaması gerekmektedir. Daha önce TOKİ'ye başvuru yapmış ve ev satın almış kişiler de başvuru yapamayacak.

Yaş Şartı nedir?: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği TOKİ konutlarında yaş şartı 25 oldu. Genç kategorisi için yaş şartı 18.

Aynı Evden kaç kişi başvuru yapabilir: Aynı evden sadece 1 kişi başvuru yapabilecek

Gelir Şartı nedir?: Başvuru yapacak kişilerin evlerine giren toplam gelirin İstanbul için 18 bin liradan fazla olmaması, diğer 80 il için 16 bin liradan fazla olmaması gerekmektedir. 

Taksit Sayısı ve Miktarı: Taksit sayısı 240 olacak ve taksitler, asgari ücretlilerin ödeyebileceği düzeyde olacak. Taksit miktarı, gelirin yüzde 30'unu aşmayacak şekilde olacak.

KAÇ KONUT YAPILACAK?

Tekirdağ'a yapılacak konut sayısı : 

198    TEKİRDAĞ    TEKİRDAĞ İLİ ÇORLU İLÇESİ 2210/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    2.210    HALK BANKASI
199    TEKİRDAĞ    TEKİRDAĞ İLİ SARAY İLÇESİ AYASPAŞA MAHALLESİ 150/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    150    HALK BANKASI
200    TEKİRDAĞ    TEKİRDAĞ İLİ SÜLEYMANPAŞA İLÇESİ ZAFER MAHALLESİ 500 / 250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    500    HALK BANKASI
479    TEKİRDAĞ    TEKİRDAĞ İLİ HAYRABOLU İLÇESİ KAHYA MAHALLESİ 50/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    50    ZİRAAT BANKASI
480    TEKİRDAĞ    TEKİRDAĞ İLİ HAYRABOLU İLÇESİ ÇERKEZMÜSELLİM MAHALLESİ 70/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    70    HALK BANKASI
481    TEKİRDAĞ    TEKİRDAĞ İLİ MURATLI İLÇESİ 120/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ    120    HALK BANKASI

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

TEKİRDAĞ'A KAÇ ARSA VAR?

Tekirdağ'da vatandaşlara ucuza arsa satışı da yapılacak. Arsa başvuruları da e devlet kapısı üzerinden yapılacak.

2+1 VE 3+1 EV FİYATLARI PEŞİNATI VE TAKSİT MİKTARLARI AÇIKLAND

618 bin liraya 2+1 evler, 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vade ile sahip olabilecek. Toplam 850 bin liraya sahip 3+1 konutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecek.  Peşinat yüzde 10. Sizce bu yeterlimi yoksa fiyatlar pahalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

E DEVLET BAŞVURU EKRANI AÇILDI

E devlet üzerinden başvuru yapılacak. 14 Eylül'de başlayacak. Başvuru için TIKLAYIN 

Kura çekiminden bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
Tekirdağ kapakli içinde. Toki evi istiyoruz. Burda okadar insan var evsiz barksiz burda da yapılsın lütfen bu konuyla ilgilenin 😭😭😭
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Sayın cumur başkanım tekirdag ilçeleri denildi fakat dekirdag ilçesi kapakli neden yok benimde evim yok ben 3 cocuklu bir anneyim madiyatim ortada. Eşim evi gecindiriyor kira almış başını gidiyor şart koyuldu iyi ben nereye basvuru yapacam toki evi için cerkezkoy saray muratlı hayrı bolu bunların hiç birine basvuru. Yaoamicam nedeni 1 yıl otururum olması gerek eee kapaklida yok ben insna deyilmiyim yada buradaki insanlar insan deyilmi sayın başkanıma sesleniyorum 1 ili eş geçmişiniz biz ev sahibi olmayalım lutfen Allah aşkına bir gözden geçirin