Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 271 Personel Alımı Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 271 Personel Alımı Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 271 personel alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. İşte sonuç tarihi.

Yerel Haberler 10.6.2022 22:06 0
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 271 Personel Alımı Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 271 personel alımı başvurusu devam ederken adayların en çok merak ettiği konu personel alımı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusu oldu.

Üniversite tarafından yayımlanan duyuruda destek personeli, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, eczacı, hemşire, ebe, büro personeli, sağlık teknikeri kadrolarına personel alımı yapıldığı bildirildi. "Üniversitemiz Merkez / İlçe birimleri ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimize (giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 271 (ikiyüzyetmişbir) adet sözleşmeli personel alınacaktır." ifadeleri ile yayınlanan duyuruda personel alımının sözleşmeli yapılacağına yer verildi. 

SONUÇLARI NE ZAMAN?

En merak edilen konu ise sonuçların ne zaman açıklanacağı, KPSS taban puanın kaça kadar düşeceği konusu oldu. Sonuçların açıklanacağı tarih ve detayları şu şekilde duyuruldu:

- Adaylar tarafından online ortamda eklenen belgeler Değerlendirme Komisyonu tarafınca incelenir.

 - Tüm başvurular ilgili alanların KPSS puanları baz alınarak değerlendirilecektir.

- Atanmaya hak kazanan asil ve yedek adaylar, ilanın başvuru süresinin bitiminden 15 (onbeş) işgünü içerisinde web sitemizde duyurulacaktır.

- Adaylar başvuru sonuçlarını ve işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman bilgilerini Üniversitemiz http://www.nku.edu.tr internet adresinden takip edebileceklerdir. Her kadronun 4 (dört) katı kadar yedek aday belirlenecektir.

- Asil kazananlardan süresi içerisinde başvurmayan veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

Sonuçlar 18 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak. 

İlan metni ve alım yapılan kadrolar için TIKLAYIN

Hangi kadroya kaç KPSS ile başvurdunuz? Siz de aşağıdaki yorum kısmından başvuru yaptığınız kadroyu ve KPSS puanını yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Seç