TDP'li Hüseyin Akgün: 'Uzman Çavuşlara Kadro Verilsin'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TDP'li Hüseyin Akgün: 'Uzman Çavuşlara Kadro Verilsin'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, uzman çavuşlara kadro verilmesi çağrısını yaptı.

Siyaset 6 Ekim 2022 10:14 0
TDP'li Hüseyin Akgün: 'Uzman Çavuşlara Kadro Verilsin'

TDP'Lİ AKGÜN: İKTİDAR SORGUSUZ SUALSİZ UZMAN ÇAVUŞLARA KADRO VERMELİ!

Türkyie'de ordumuzun kanayan yarası uzman çavuşlara kadro konusu. Yıllardır kadro bekleyen, TBMM'ye sayısız önerge verilmesine rğamen kadroya hala geçemeyen uzman erbaşlarımızla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün yaptığı son dakika açıklamasında, sözleşmeli uzman çavuşların kadroya alınmasını istedi. Subay ve astsubayların mesleki güvenceleri ve yaşadıkları sorunlarla her geçen gün daha da arttığını belirten TDP'li Akgün:" Bu vatan için canını ortaya koyan sözleşmeli uzman çavuşlar sorgusuz, sualsiz kadroya alınmalıdır." ifadelerini kullandı.

TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün, uzun süredir muhalefet ve iktidar tarafından tartışılan uzman çavuşların kadroya alınması konusuyla ilgili açıklamada bulundu ve dikkat çeken ifadeler kullandı.

,Sözleşmeli uzman çavuşların sürekli sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceği, görev yerleri, atama vb. olaylarla karşı karşıya kalma endişesi ile çalıştıklarını ifade eden TDP'li Akgün;" Türkiye Değişim Partisi olarak vatan savunması yapan uzman çavuşlarımızın kadroya alınmaması kesinlikle doğru değildir. Bizler sıcak evlerimizde rahat rahat yatarken onlar vatanı için mücadele veriyorlar, sınırlarda ya da farklı noktalarda nöbet tutuyorlar, vatan savunması veriyorlar. Vatan savunması yapan bir evladın kadroya alınıp, alınmaması konusunda bile sorgulama yapmak yanlıştır. TDP olarak uzman çavuşlarımızın yanındayız ve kesinlikle kadroya alınmaları gerekmektedir."dedi.

Uzman erbaşlara kadro haberlerinden haberdar olmak için finans7.com 'u takipte kalınm.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç