TCDD mülakatsız personel alımı başvuru tarihi açıklandı: İşte başvuru tarihi 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TCDD mülakatsız personel alımı başvuru tarihi açıklandı: İşte başvuru tarihi 2023

TCDD ve Taşımacılık bünyesine memur alımı için tarih açıklandı. İşte başvuru bilgileri ve personel alımı kadroları.

Kariyer Kapısı 15 Ara 2023 20:05 0
TCDD mülakatsız personel alımı başvuru tarihi açıklandı: İşte başvuru tarihi 2023

TCDD'ye mülakatsız dev memur alımı yapılacak. İşte kadrolar.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ve TCDD Taşımacılık bünyesine KPSS tercihleri ile personel ve işçi alımı yapılacağı açıklandı. Finans7.com olarak edindiğimiz bilgilere göre başvuruya ilişkin genel şartların şu şekilde olduğu görüldü:

a) Türk vatandaşı olmak. 
b) 18 yaşını tamamlamış olmak. 
c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
ç) Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;
Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
Kılavuzda yer alan Kamu İktisadi Teşebbüslerine ait “pozisyonları” tercih edecek adaylar için; Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak. (Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)
e) Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için; Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. (Hangi görevin devamlı
yapılmasına, hangi akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.) Kılavuzda yer alan Kamu İktisadi Teşebbüslerine ait “pozisyonları” tercih edecek adaylar için; Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak. (Hangi görevin yapılmasına, hangi bedensel engel veya akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.)
f) Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

KADROLAR

Personel alımının beklendiği kadrolar şu şekilde:

Teknisyen
Vagon teknisyeni
Tekniker

BAŞVURU TARİHİ

KPSS ile memur alımı tarihleri belli oldu. 20 Aralık tarihinde memurlık tercihleri başlayacak ve TCDD'ye söz konusu tercihler kapsamında kamu personeli ataması yapılacak. İlan başvuru formu yayınlandığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç