TBMM'ye Teklif Verildi: Elektrik, Benzin, Motorin ve Doğal Gaz İçin Yüzde 50 İndirim...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TBMM'ye Teklif Verildi: Elektrik, Benzin, Motorin ve Doğal Gaz İçin Yüzde 50 İndirim...

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, elektrik, akaryakıt ve doğalgaza yüzde 50 indirim yapılması için Meclis'e önerge verdi.

Ekonomi 12 Ekim 2022 20:30 1
TBMM'ye Teklif Verildi: Elektrik, Benzin, Motorin ve Doğal Gaz İçin Yüzde 50 İndirim...

Son dakika gelişmesi... CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, elektrik, akaryakıt ve doğalgaza yüzde 50 indirim yapılması için Meclis'e önerge verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AKP'li üyelerin önergesinin ardından alınan kararla su tarifelerine yüzde 50 indirim yapıldı. Gelişmelerin ardından CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Kaya, elektrik, benzin, mazot ve doğalgaz fiyatlarının da yüzde 50 indirilmesi için TBMM'ye kanun teklifi verdiğini duyurdu.

"MAZOTA, BENZİNE, DOĞALGAZA, ELEKTRİĞE YÜZDE 50 İNDİRİM YAPALIM"

Kaya yaptığı açıklamasında, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde 2 gün önce bir tiyatro oynandı. Bu tiyatro oyunun aktörleri, AK Parti ve MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri. Ankara'da ASKİ'nin 23 liraya mal ettiği suyu, yani elektrik ve diğer giderler neticesinde 23 liraya mal edilen suyu Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara halkına 13 liradan veriyor. Fakat öyle bir öneri getirdiler ki 13 liradan değil 6,5 liradan verilsin diye indirim teklifinde bulundular. Ben de şimdi AK Parti ve MHP milletvekillerine bir çağrı yapıyorum. Eğer gerçekten samimiyseniz, halkın duygularıyla oynamıyorsanız o zaman 85 milyonun sorununa çözüm üretelim. Ne yapalım; mazota, benzine, doğalgaza, elektriğe yüzde 50 indirim yapalım diye bir kanun teklifi verdim" dedi.

"SAMİMİYET TESTİ BURADA"

Kaya açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Samimiyet testi burada. Gelin sadece Ankara halkının sorunlarını çözen yerde değil, 85 milyonun sorunlarını çözen yerden hareket edelim. Ama siz samimi değilsiniz. Siz ASKİ'yi zarar ettirerek hizmetleri durdurmak istiyorsunuz. CHP'li belediyelerin hizmetlerine ket vurmaya çalışıyorsunuz, engelleyemediniz. Oradaki meclis çoğunluğuna güvenerek bu işi yapıyorsunuz. Parlamentodaki meclis çoğunluğunuzla hayat pahalılığını durduracaksınız."

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
eğer bu gerçekleşirse fevkalede güzel olur