TBMM'nin yeni hafta gündemi açıklandı: 3 kanun teklifi geliyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TBMM'nin yeni hafta gündemi açıklandı: 3 kanun teklifi geliyor

TBMM'nin bu hafta gündemi açıklandı. Gelen son dakika bilgilerine göre meclise 3 yeni kanun teklifi geleceğine yer verildi.

Haberler 21 Nisan 2024 107
TBMM'nin yeni hafta gündemi açıklandı: 3 kanun teklifi geliyor

TBMM'nin bu hafta gündemi açıklandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi seçim ve bayram sonrası yoğun gündemi ile toplanmaya devam ediyor. Gelen son bilgilere göre TBM, bu hafta 23 Nisan etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Salı günü genel kuruldsa özel bir oturum olacak ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanacak. TBMM'de siyasi partilerin genel başkanları oturumda 10 dakikalık konuşmalar yapacak. Akşamına ise 23 Nisan resepsiyonu yapılacak.

Çarşamba günü TBMM Genel Kurulu toplanacak ve yasa tekliflerini görüşmeye başlayacak. MEclis genel kurulunda Çarşamba günü enerji alanında yasa teklifini ele alacak. Teklif ile yerli üretim ve ithal doğal gazın ülkemizde sıvılaştırılıp dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesinin önü açılacak. Düzenleme ile kıyı ve sahil şeritleri hariç denizloer ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

TBMM'ye gelecek diğer düzenleme ise Ticaret Kanuu olacak.

Yaklaşık 20 madde olacak düzenleme ile fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de olacak. Öte yandan işletmelere kapatma yaptırımı getirilmesi de meclisteki görüşmeler de tartışılacak.

Buh afta meclise gelecek bir diğer düzenleme ise Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat kanununda yapılacak düzenleme olacak. Meclis gündemi için UYGULAMAMIZI TIKLA İNDİR

BEKLENEN DÜZENLEMELER

Taşeron, kademeli emeklilik, TYP, belediye şirket işçilerine kadro, staj çıraklık, ehliyet affı gibi düzenlemelerin meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Birçok vatandaş, bize gönderdiği mesajda bu düzenlemeleri istediğini söyledi. Sizce hangi konular meclis gündemine gelmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (107)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 36 Gün Önce
140 bin Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılsın müjdesi bekliyor
Ziyaretçi 37 Gün Önce
Yapı kayıt mağdurları kanun teklifi genel kurula gelmelidir.
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Süresiznafaka
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Typ liler kadro veya süreklilik istiyor SGK emeklileri insanca yaşamayı sağlayacak bir ücret istiyoruz
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Ehliyetaffı