TBMM'de ehliyet affı açıklaması: 'Mutlaka çıkmalı'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TBMM'de ehliyet affı açıklaması: 'Mutlaka çıkmalı'

TBMM'de ehliyet affı hakkında son dakika açıklaması geldi. 1 milyon kişi için af gelmesi gerektiğinin altı çizildi.

Ekonomi 18 Ocak 2024 0
TBMM'de ehliyet affı açıklaması: 'Mutlaka çıkmalı'

TBMM'de ehliyet affı açıklaması: Mutlaka gelmelidir.

Ehliyeti elinden alınan 1 milyon vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması TBMM'den geldi. Uzun süredir ehliyet affı bekleyen vatandaşlar, seslerini çeşitli platformlarda duyurmaya çalışırken bu konuda yeni bir çağrı meclisten geldi. İşte gelen son dakika açıklaması.

TBMM'de ehliyet affı hakkında açıklma yapan Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, 1 milyondan fazla kişinin bu konuda mağdur olduğunu ve çalışamadıklarını, ehliyetlerine el konulduğu için işsiz olduklarını, çıkarılacak ehliyet affı ile milyonlarca kişi ile ailelerine müjde verilebileceğini söyledi.

Ertuğrul açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; ülkemizde yaklaşık 1 milyon sürücünün ehliyetine geçici olarak el konulmuştur. Sürücü belgesi geçici olarak elinden alınanlar sosyal, ekonomik, ailevi sıkıntılar yaşamakta, bu nedenle 1 milyon insan mağduriyet çekmektedir çünkü ehliyet demek iş demektir, aş demektir. Olası kast veya bilinçli taksirle ölümlü ya da yaralanmalı kazaya sebebiyet vermeyenlerin ve süreklilik arz eden madde bağımlılığı olanlar hariç bir defalığına mahsus ehliyet affı ihtiyaç durumundadır. Şoförlerimiz ehliyetlerine kavuşmak için uzun yıllardır bekliyorlar. Bu konuda düzenleme yapmalıyız. Ehliyet mağduru vatandaşlarımız ekonomik anlamda çok sıkıntı çekiyor. Ekmeğini buradan kazanan vatandaşlarımızın artık dayanacak gücü kalmamıştır. Ehliyet affının yasalaşması şoför esnafımızı mutlu edecektir. Mutlaka ehliyet affı gereklidir"

Ehliyet affı sizce çıkmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Ehliyet affı geldiğinde bildirimle haberdar olmak için UYGULAMAMIZI TIKLA İNDİR

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç