Taşıtta Seçim Müjdesini Erken Açıkladı: Sıfır Arabada ÖTV Düzenlemesi Geliyor

Taşıtta Seçim Müjdesini Erken Açıkladı: Sıfır Arabada ÖTV Düzenlemesi Geliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı canlı yayında yaptığı açıklamada ÖTV düzenlemesi için çalışmaların başladığını söyledi.

Taşıt 19 Eylül 2022 14:55 6
Taşıtta Seçim Müjdesini Erken Açıkladı: Sıfır Arabada ÖTV Düzenlemesi Geliyor

Taşıtta ÖTV düzenlemesi geliyor.

Taşıt alımı satımında ÖTV indirimi matrah düzenlemesi hakkında son dakika açıklaması geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, gündemdeki konular ve seçim sürecinde gelecek düzenlemeler hakkında bilgi verdi. 

Cnn Türk Canlı yayınına katılan Kandemir yaptığı açıklamada gençlere yönelik yeni bir kampanya geleceğini, bilgisayar ve elektronik ürünlerde KDV düzenlemesinin gündemde olduğunu söyleyerek, "Başka meselelerle ilgili çalışmalarımız da var. Gençlerin bir takım beklentileri var, özellikle bilgisayar ve elektronik alımlarla ilgili KDV alınmamasına ilişkin...Biz hedefler koyar, o hedefleri milletimize anlatır, milletimiz derdi varsa onlara çözüm üretiriz. Adayın kim olacağı bizim açımızdan hiçbir ifade etmiyor. Biz birinci turda milletimizin oyuna talibiz. Bizim bugünkü saha gözlemlerimiz, Cumhurbaşkanlığı'nda en yüksek oy oranını alabileceğimizi düşünüyoruz. Bunu söylerken, bu gözlemlerimizle ilgili bir şey. Kimsenin oyu bizim cebimizde değil. Bugünkü saha gözlemimiz bu bizim, milletimiz pandemide yaşanan türbülansı gördü. Sonrasında dünyada yaşanan enerjiyle ilgili yaşanan sıkıntıları gördü." dedi.

ÖTV DÜZENLEMESİ MESAJI GELDİ

Kandemir araç alımında ÖTV düzenlemesi için çalışmaların başladığını söyledi ve "Sayın Bakanlarımız çalışıyorlar. Milletimizin beklentilerine uygun şekilde hareket edeceğiz." dedi.

SIFIR ARAÇ ALIMINDA İNDİRİM GELİYOR

ÖTV'de indirim olmayacağı açıklanmıştı. Bakan Nebati ÖTV indirimi değil hatta zam yapılabileceğini bile söylemişti. Ancak son dönemlerde matrah düzenlemesinin olacağı beklentisi artmıştı. Finans7.com olarak bu çalışmanın ÖTV'de matrah düzenlemesi olmasını bekliyoruz. 

Matrah düzenlemesi olması durumunda ucuz sıfır araçlarda (Egea, Tailant gibi) indirim olur. ÖTV düzenlemesi netleştiğinde takipçilerimizle paylaşacağız. Haberdar olmak için finans7.com mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (6)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
Naramız yok ki arAç alalım araçlar biryıl içinde çok zam geldi Beylice fakir insan hayata araç alamaz
Ziyaretçi 5 Gün Önce
araba 240 bin lira vergi 350 bin lira vergi cenneti
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Tamamda bundan banane bunlar parası olan adama gerek olmayan napsin
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Yav heee heh
Ziyaretçi 6 Gün Önce
vergi affı nezaman gelecek?