Taşıt ve ihtiyaç kredisi vadeleri 60 aya çıkarılacak mı? Son dakika açıklaması geldi

Taşıt ve ihtiyaç kredisi vadeleri 60 aya çıkarılacak mı? Son dakika açıklaması geldi

Son dakika açıklaması: Bankaların taşıt ve ihtiyaç kredisi vade sayısı 60'a çıkarılacak mı? Bu konuda son dakika açıklaması geldi.

Kredi 26 Şubat 2023 11:14 6
Taşıt ve ihtiyaç kredisi vadeleri 60 aya çıkarılacak mı? Son dakika açıklaması geldi

Taşıt ve ihtiyaç kredilerinde vade sayısı 60'a çıkacak mı? Son dakika açıklaması geldi.

Taşıt ve ihtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar, bankaya müracaat ettiklerinde düşük vade seçenekleri ile karşılaşıyor. Kamu ve özel bankaların verdiği taşıt kredisine baktığımızda en fazla 48 ay vade ile kredi kullandırıldığı görülürken ihtiyaç kredilerinde vade üst limiti 36 ay olarak uygulanıyor.

Son günlerde vatandaşlar, taşıt ve ihtiyaç kredisinde vade sayısının 60'a çıkarılmasını istiyor. BDDK tarafından bu konuda karar alınmasını bekleyen vatandaşları üzen bir son dakika açıklaması geldi. Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank Eski Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında vade sayısının 60'a çıkarılması meselesini değerlendirdi.

Babuşçu yaptığı değerlendirmede en büyük korkunun döviz artışı olduğunu ve bu yüzden araç ithalatının azaltılması, döviz ıkışının artmaması için kredi vade sayısının arttırılmayacağını söyledi ve "Hükümetin en büyük korkusu döviz kuru artışı. Bu nedenle taşıt ve ihtiyaç kredileri, ithalatı dolayısıyla döviz çıkışını artırdığı için bu kredilerde vade ve limit artışını şimdilik düşünmüyorlar. Belki seçime çok kısa zaman kala limit ve vade artırımı yapabilirler" ifadelerini kullandı.

Sizce kredi vade sayısı 60'a çıkarılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kredi açıklaması gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

KREDİ FAİZLERİ

Bankalar, Merkez Bankası'nın faiz indiriminden sonra faiz indirimleri gelmeye başladı. Peki çekilecek krediye göre yapılacak geri ödemeler ne kadar? İşte kredilerin geri ödeme hesaplaması:

En düşük taşıt kredisi Kuveyt Türk'te. 1.88'le çekilen kredide 200 bin lira için 48 ayda, her ay 6993 TL ödeme yapacaksınız ve toplam ödeme 336 bin 780 bin lira olacak.

En düşük faizli ihtiyaç kredisinde ING Bank 1.29 faizle kredi veriyor. 20 bin lirada 12 ay vadede, her ay 1839 TL ödeme yapılacak ve toplamda 22 bin 174 TL ödeme yapılmış olacak.

Finans7.com'u takipte kalarak kredi haberlerinden haberdar olabilirsiniz.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (6)

Seç


Ziyaretçi 21 Gün Önce
Adam 100 bin çekiyor 12 ay taksit asgari ücret 8500 olduğu yerde 100 bin tl kredinin taksiti ortalama 10 bin nasıl olacak tam bi saçmalık bir an önce taksit sayısı yükselmesi lazım ki insanlar gelirine göre taksitlendirip ihtiyacını gidersin
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Geliri el verişli olana kredi verilsin ve maaşının yüzde yetmişi çeklinde ama vade kesşnlikle artması lazım çünkü izin verilen vadelerle kredi çekilmiyor çekilen kredilerde hiç bir işe yaramıyor çünkü talsit yüksek olduğu için bi anlamı kalmıyor
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Dövize veya kripto paraya yatırılmayacağı imzasını alıp 60 vade cıkarılması lazım..
Ziyaretçi 27 Gün Önce
bddk lütfen duyun sesimizi ihtiyaç kredilerinin vade sınırını 60 ay yapalım mevcut kredilerimizi yapılandıramıyoruz.
Ziyaretçi 30 Gün Önce
Mecbur piyasaya para girisi olsun diye herkese uzun vadeli kredi vericekler baska careleri yok cunku insanlarin alim gucu cok dustu lakim bunun sonucunda cok buyuk bir ekonomik krizinde artacagi durumu vardir . borclanan insanlar belli taksit surelerinden sonra odeyemecek duruma gelip enflasyon ile arti bir yukle karsilasacaklar . aonuc itibari ile bu durum sadece secimi kurtatmak icin gecici bir cozum degil manupilasyondur .