Taşıt, İhtiyaç ve Konut Kredisi Çekecekler: Kredi Verecek Yeni Bir Şirket Daha Kuruldu: Quick Finansman

Taşıt, İhtiyaç ve Konut Kredisi Çekecekler: Kredi Verecek Yeni Bir Şirket Daha Kuruldu: Quick Finansman

Kredi çekmek isteyen vatandaşları ilgilendiren haber geldi ve Quick Finansman AŞ adı altında yeni bir finansman şirketi kuruldu.

Resmi Gazete Haberleri 14 Tem 2022 00:19 2
Taşıt, İhtiyaç ve Konut Kredisi Çekecekler: Kredi Verecek Yeni Bir Şirket Daha Kuruldu: Quick Finansman

BDDK tarafından bugün bir karar yayımlandı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 14 Temmuz tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan düzenlemeye baktığımızda yeni bir finansman şirketinin kurulduğuna yer verildi. 

Quick Finansman AŞ adı altında kurulan bu şirketin vatandaşlara her türlü mal ve hizmet , konut alımları için kredi vereceği açıklandı. BDDK tarafından bugün yayımlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe giren düzenleme şu şekilde:

"Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: 

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU KARARI

Karar Sayısı: 10264

Kurul Başkanlığının 6 Temmuz 2022 tarihli gündem yazısı ekinde gönderilen 5 Temmuz 2022 tarih ve E-12509071-104ç01ç01-54342 sayılı yazı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;İ

Kurulun 10 Aralık 2021 tarih ve 9980 sayılı Kararı ile konut finansmanı dahil olmak üzere her türlü mal ve hizmet alımına finansman sağlamak için kruluşuna izin verilen Quick Finansman AŞ'ye ,  6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanununun (Kanun) 7 nci maddesi; Finansal Kiralama, Faktoring  ve finansman şirketlerinin kuruluş ve faaliyet esasları hakkında yönetmeliğin 5 inci maddesinin ve 15 inci maddesinin 2 numaralı fıkraları ile 6362 syaılı Sermaye Piyasası Kanununun 57 nci maddesinin 2 numaralı fıkrası çerçevesindde faaliyet izni veirlmesine karar verilmiştir."

Söz konusu kararın yayınlanması ile birlikte şirkete kurulum izni verilmiş oldu. 

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
Nereye başvuru yapicaz bilgi verirmisiniz
Ziyaretçi 31 Gün Önce
Teşekkürler