Taşeron Düzenlemesi Sözleşmeliden Ayrıldı (Taşerona ve Belediye Şirket İşçilerine Kadro Son Dakika 2022)

Taşeron Düzenlemesi Sözleşmeliden Ayrıldı (Taşerona ve Belediye Şirket İşçilerine Kadro Son Dakika 2022)

Kadro alamayan tüm taşeron işçiler ile maden işçileri için düzenleme sözleşmeliye kadrodan ayrıldı ve ayrı bir düzenleme halinde gelecek.

İş Dünyası 6 Eylül 2022 18:21 132
Taşeron Düzenlemesi Sözleşmeliden Ayrıldı (Taşerona ve Belediye Şirket İşçilerine Kadro Son Dakika 2022)

Bakan Bilgin: maden işçileri ve kadro almamış işçiler için ayrı bir çalışma var.

Dün kabine toplantısından sonra basın mensuplarının sorulaırnı yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada yaşa takılanlar konusunda düzenlemede tek bir formül üzerinde durulduğunu söyledi ve formülün henzü sonuçlandırılamadığını söyleyerek, "EYT aralık ayı gibi gündeme gelir" dedi. ifadelerini kullandı.

Kabine sonrası gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Bilgin, EYT konusunda, "Teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT aralık ayı gibi gündeme gelir" dedi ve açıklamasının devamında sözleşmeli personellere kadro konusuna değinerek, "Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmamızı sona erdirmek üzereyiz. Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz. Sözleşmeli personel ve geçiçi işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız." ifadelerini kullan dı.

SIRADA TAŞERON VAR

Kadroya geçmemiş işçiler ile maden işçilerinin sorunlarının çözümü için de çalışma olduğunu söyleyen Bakan Bilgin, "Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız" dedi.

ERTELENDİ Mİ?

Bu açıklamaya bakacak olursak; Sözleşmelilere kadro meselesi Ekim'de meclise gelecek. Aynı ay borç düzenelemesi, KYK düzenlemesi vbe bekleyen diğer kanun teklifleri ele alınacak. Bu düzenlemelerden sonra EYT yasası bekleniyor. Yani taşeron işçiler ,belediye şirket işçileri ve maden işçileri ile ilgili düzenlemenin yeni yıla kalması bekleniyor.

Süreci kaçırmamak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (132)

Seç


Ziyaretçi 21 Gün Önce
KİT TAŞERON İŞÇİLERİ OLARAK KADRO HAKİMİZ LÜTFEN HAKLARIMIZI VERİN SİZE GÜVENİYORUZ GÜVENİMİZİ BOŞA ÇIKARTMAYIN TİGEM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TÜRKİYE'NİN BEL KEMİĞİ GÖRÜN BU ZULMU
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Şehir hastanesi 4 aralık mağdurlarına kadro gelecekmi? Temizlik ve güvenlik bekliyoruz.
Ziyaretçi 22 Gün Önce
Khk ile belediye calısanlarını mağdur ettıler enflasyon 14 Ken iki yıl 4 +4 zam yaptılar artık askari üçretle olduk tebrikler akp
Ziyaretçi 22 Gün Önce
Orman işçileri
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Burda belediye şirket işçileri ne nerde atıfta bulunuyor nasıl bir habercilik bu yani haberiniz tıklasın die yapmayacağınız yok