Tarsus'ta Kız Öğrenci Yurdunda Gece Yarısı Panik

Tarsus'ta Kız Öğrenci Yurdunda Gece Yarısı Panik

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde gece yarısı güvenliği aşıp yurda giren ve alkollü olduğu iddia edilen şahıs büyük paniğe neden oldu.

Son Dakika 27.3.2022 11:27 0
Tarsus'ta Kız Öğrenci Yurdunda Gece Yarısı Panik

Kız öğrenci yurduna yabancı biri girdi paniği.


Mersin'den gece yarısı bir haber geldi. Edinilen bilgilere göre Mersin'in Tarsus İlçesi'nde , Şehitler Tepesi Mahallesi'ne bulunan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda hareketli bir gece yaşandığı bildirildi. İki bloklu şekilde olan kız öğrenci yurduna gece yarısı kimliği belirlenemeyen bir kişinin girdiği, güvenliği aştığı ve binanın ikinci katına çıktığı öğrenildi.


Sözcü 'den Ali Ekber Şen'in kaleme aldığı yazısına göre karşılarında tanımadıkları kişiye gören öğrenciler panikledi ve çığlıklar atarak kendilerini yurttan dışarı attı. Öğrencilerin attığı çığlıkları duyan güvenlik görevlileri, orada yabancı şahsı yakaladı. Alkollü oldukları iddia edilen kişi, yakalanıp tutuldu ve hemen bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler, alkollü şahsı gözaltına alarak karakola götürdü.


Olay sonrası büyük panik ve korku yaşayan öğrenciler hemen kendilerini sokağa attı ve ıslık ile sloganlarla eylem yaparak güvenliğimiz yok dedi ve durumu protesto etti. Protesto sonrası öğrencilere , yurda giren kişinin yakalanıp polise teslim edildiği bildirildi. Ancak öğrenciler eylemlerini bir süre daha sürdürdü ve daha sonra yurtlarına girerek uyudu.


Yorumlar (0)

Seç