Tarsus Üniversitesi güvenlik, temizlik ve büro personeli alım ilanı geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Tarsus Üniversitesi güvenlik, temizlik ve büro personeli alım ilanı geldi

Tarsus Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklamasında sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verildi.

Tarsus Üniversitesi güvenlik, temizlik ve büro personeli alım ilanı geldi

Tarsus Üniversitesi güvenlik, temizlik, büro personeli alımı yapacak.

Tarsus Üniversitesi bugün bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda sözleşmeli olarak çalıştırmak üzere kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

İlana baktığımızda başvuruların 29 Aralık tarihi ile başladığı görülüyor. Bizde bu yazımızda başvuru bilgisine yer verdik. İşte alım yapılacak kadrolar ve şartlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
2. Başvuran adaylardan lisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Başvuracak adayların 2022 yılı KPSS(B) grubu sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen puan türünden farklı puan türünden veya ilgili puan türünde 60 puanın altında puanla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin 5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hüküm uyarınca tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanların yerleştirmeye hak kazansalar bile atamaları yapılmaz.
4. Haklarında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması arşiv araştırması veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.)
5. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

BAŞVURU

 Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç