Tarih belli oldu: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel'in görüşme tarihi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Tarih belli oldu: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel'in görüşme tarihi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında yapılması beklenen görüşmenin tarihi belli oldu.

Haberler 29 Nisan 2024 1
Tarih belli oldu: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel'in görüşme tarihi

Son dakika: Erdoğan ile Özel görüşmesinde tarih belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında yapılması beklenen görüşmenin tarihi belli oldu.

Merakla beklenen toplantının tarihi belli oldu. Gelen son dakika açıklamasına göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 2 Mayıs Perşembe günü görüşeceği bildirildi. Görüşmenin, Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde olacağı öğrenildi.

ANA GÜNDEM MADDESİ, YENİ ANAYASA

Görüşmenin ana gündem maddesi yeni anayasa olacak. Erdoğan, son olarak Irak dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada birçok alandaki değişime dikkat çekerek,“Buna ayak uydurmak için de Türkiye’nin eskinin darbe ruhunu özünde barındıran anayasa metninden kurtulup yenilikçi ve özgürlükçü bir anayasaya kavuşma zamanı gelmiştir. Yani bu konuda CHP’nin de böyle bir değişime destek verebileceği düşüncesinde ve inancındayım” demişti.

HANGİ KONULAR GÖRÜŞÜLECEK?

CHP Lideri'nin çantasında ise anayasa dışında, borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının arttırılması, belediyelerin merkezi yönetimden onay bekleyen kritik projeleri, hayat pahalılığı, emekli aylıkları, öğretmenler başta olmak üzere atama bekleyen çeşitli meslek adayları, kamuya girişte mülakatın kaldırılması, Gezi tutukluları başta olmak üzere yargıda yaşanan sıkıntıları da içeren geniş bir dosya olacak.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Staj ve çıraklık SSK başlangıcı sayılmasını bekliyoruz bu konuda var