TABLO 4: Üniversite Tercihleri Lisans 4 Yıllık Bölümler, Açıköğretim ve YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

TABLO 4: Üniversite Tercihleri Lisans 4 Yıllık Bölümler, Açıköğretim ve YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

2022 YKS kılavuzu yayımlandı. Tercih kılavuzunun yayımlanması ile birlikte en merak edilen konu 4 yıllık bölümler oldu.

Sınav 27 Tem 2022 10:17 0
TABLO 4: Üniversite Tercihleri Lisans 4 Yıllık Bölümler, Açıköğretim ve YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

2022 YKS tercih kılavuzu yayımlandı. İşte 4 yıllık bölümlerin taban puanları.

2022 yılı üniversite tercihleri başladı. Tercihlerin başlaması ile birlikte öğrencilerin en çok merak ettiği konu 4 yıllık bölümlerin kontenjanları, taban puanları, sıralama detayları oldu. 

ÖSYM duyurusu:

"2022-YKS tercih işlemleri, 27 Temmuz 2022 tarihinde saat 10.00'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 27 Temmuz-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 05 Ağustos 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir. 

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır."

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU

Yükseköğretim Kurulu tarafından adaylar için tercih robotu erişime açıldı. Açıklanan tercih robotunda adaylar, sıralama ve puanlarına göre hangi bölümleri yazabileceklerini sıralamaktadır. https://yokatlas.yok.gov.tr/ adresinde YÖK Atlas üniversite tercih robotunda üst menüde program atlası ya da tercih sihirbazı kısmından puan ve sıralamanıza göre yazabileceğiniz bölümleri görebilirsiniz. 

TABLO 4

Tablo 4'te adayların tercih edebilecekleri lisans bölümlere yer verilmiştir. Tablo 4 PDF şekli aşağıdaki gibidir:

Tablo 4  : Lisans bölümler , kontenjanlar ve sıralama detayları için TIKLAYIN

Tercihler 5 Ağustos tarihine kadar alınacak. Tercih sonuçlarından haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç