TABLO 3 Yayınlandı: 2 Yıllık, Açıköğretim Bölümleri ve YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

TABLO 3 Yayınlandı: 2 Yıllık, Açıköğretim Bölümleri ve YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

2022 YKS tercih kılavuzu yayımlandı ve 2 yılık bölümler , bölümlerin kontenjanları, sıralama şartı belli oldu.

Sınav 27 Tem 2022 10:06 1
TABLO 3 Yayınlandı: 2 Yıllık, Açıköğretim Bölümleri ve YÖK Atlas Tercih Robotu 2022

ÖSYM Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2022 YKS tercih kılavuzuna yer verildi. İşte 2 yıllık bölümler, açıköğretim bölümleri, taban puanları sıralaması ve YÖK Atlas tercih robotu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2022 YKS tercih kılavuzuna yer verildi. YKS tercih kılavuzunun yayımlanması ile birlikte en çok araştırılan konu Tablo 3'te yer alan 2 yıllık bölümler, bu bölümlerin olduğu üniversiteler, bölümlerin taban puanları , sıralamaları ve kontenjanları oldu. Biz de bu yazımızda Tablo 3 'e ilişkin detaylı bilgilere yer verdik.

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU

2022 yılı YKS tercihlerinde adayların en çok işine yarayacak sistem YÖK tarafındna yayımlanan YÖK Atlas tercih robotu. https://yokatlas.yok.gov.tr/ adresinde YÖK Atlas üniversite tercih robotuna gidebilirsiniz. Tercih robotuna gittikten sonra burada üst menüde bulunan program atlası kısmından ön lisans bölümlere gidebilir,  buradan puanınıza göre ya da tercih sihirbazı kısmından sıralamanıza göre hangi bölümleri tercih edebileceğinize bakabilirsiniz.

2 YILLIK BÖLÜMLER

YKS tercih kılavuzu ile birlikte en çok araştırılan konu 2 yıllık üniversiteler bölümler konusu oldu. ÖSYM'nin açıkladığı tablo 3 aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki linkte 2 yıllık bölümlerin taban puanlarına bakabilir , hangi bölümün ne kadarla aldığına göz atabilirsiniz.

TABLO 3 --- 2 YILLIK BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

YKS tercihleri ÖSYM resmi sayfası Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacaktır. ais.osym.gov.tr adresinden tercih kodlarını girerek 24 tercih yapabileceksiniz. 

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
Tyt de sadece puana baksak yeterli mi o zaman