Suudi Arabistan 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçiyor

Suudi Arabistan 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçiyor

Bir ülke daha 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçiyor. Suudi Arabistan bu konuda incelemelere başladı.

Dünya 13 Mart 2023 19:25 6
Suudi Arabistan 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçiyor

Suudi Arabşistan, haftalık tatili 3 güne çıkarmayı planlıyor.

Suudi Arabistan'dan bir son dakika haberi geldi. Sputnik'in son dakika olarak verdiği habere göre Suudi Arabistan'da İnsan Kaynakları ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı, ülkede hafta sonu tatilini üç güne çıkarmayı planlıyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada istihdamın arttırılması ve piyasanın yerel ile uluslararası yatırımlar için daha çekici hale gelmesi adına iş gücü piyasasının incelendiğini ve düzenlemelerin gözden geçirildiğini bildirdi.

BAE'de 1 Ocak 2022 tarihinden bu yana geçerli olan iş günlerini pazartesi-perşembe günleri 07:30 ile 15:30, cuma günü ise 7:30 ile 15:00 arası olmak üzere 4 buçuk günlük bir çalışma sistemiyle bir ilke imza atmıştı.

PLANLAMA UMMAN'DA YAPILIYOR

Öte yandan Umman'da üç günlük bir hafta sonu tatili planlandığı öğrenildi. Çalışma Bakanlığı bünyesindeki yetkili bir isim, bu konudaki kararın Bakanlar Kurulu yetkisinde olduğunu ve teklifin incelenip, müzakereye açılmasında bir sakınca olmadığına yer verildi.

TÜRKİYE'YE GELECEK Mİ?

Türkiye'de bu sistemin gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Sizce Türkiye'de 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçilmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (6)

Seç


Ziyaretçi 13 Gün Önce
geçilmeli bence
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Biz haftalık 2 gün tatile gecememişiz 3 gün imkansiz
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Geçilmemeli tembelleşmeye sebep olur
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Deveye sormuslar sirtin neden yamuk hala anlamiyo bu millet kamburunun neden ciktigini .
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Turkiyeye gelecek olani ben soyleyeyim asgari ucreti stabil net maas statusune getirip ustu maas olmayacak ve ACLIK SINIRININ HERZAMAN ALTINDA KALACAK ve fakir surunmeye zengin kral olmaya devam edecek .