Sünnet için hastaneye getirilen çocuğun yanlışlıkla bademciklerini aldılar

Sünnet için hastaneye getirilen çocuğun yanlışlıkla bademciklerini aldılar

Diyarbakır'da meydana gelen olayda sünnet için hastaneye yatırılan bir kişinin yanlışlıkla bademciklerini aldılar.

Sağlık 13 Mart 2023 13:02 1
Sünnet için hastaneye getirilen çocuğun yanlışlıkla bademciklerini aldılar

Diyarbakır'dan son dakika haberi geldi. Sünnet içişn hastaneye giden çocuğun yanlışlıkla bademciklerini aldılar.

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde meydana gelen olayda Ergani Devlet Hastanesi'ne götürülen 2,5 yaşındaki A.Y. isimli çocuk yanlış ameliyata alındı. Beş çocuk annesi olan M.Y. isimli kadının 2,5 yaşındaki oğlu A.Y. isimli çocuk, sünnet edilmesi için geçen günlerde Ergani Devlet Hastanesine götürüldü.

Giriş işlemlerinin yapılmasındna sonra küçük çocuk ameliyathaneye alındı. Fakat ameliyathanede hastalar karıştı ve KBB Doktoru, A.Y.'yi kendi hastası zannederek ameliyata aldı. Ameliyat 1 saate yakın sürdü ve A.Y., uyandıktan sonra odaya götürüldü.

Amida Haber'in son dakika olarak aktardığı habere göre, üroloji odasında bekleyen aile, çocuklarını görmeyince görevlilere konuyu sordu. A.Y.'nin ameliyattan çıktığı ve KBB'de servise alındığına yer verildi. Kulak Burun Boğaz servisine giden anne, çocuğunu odada görünce yanlış ameliyata alındığını fark etti.

Doktorlar listeyi kontrol etti ve yanlış hastanın ameliyat edildiğini gördü. Hem KBB doktoru hem de ürolog, bir birini suçladı ve tartıştı. İki doktor hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Ay Önce
Bademcigi alınacak olan ne oldu sünnet mi yapmislar onuda büyük olay çikarirdim böyle hata mi olur ya
;