Stefan Kuntz Ayrılık Sonrası İlk Defa Konuştu: Sosyal Medya Yüzünden Gönderildim!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Stefan Kuntz Ayrılık Sonrası İlk Defa Konuştu: Sosyal Medya Yüzünden Gönderildim!

Milli Takım ayrılığı sonrası ilk defa açıklama yapan Stefan Kuntz, flaş açıklamalarda bulundu! İşte o açıklamalar...

Spor 30 Eylül 2023 20:08 0
Stefan Kuntz Ayrılık Sonrası İlk Defa Konuştu: Sosyal Medya Yüzünden Gönderildim!

Ermenistan ve Japonya karşılaşmasındaki başarısız sonuçların ardından TFF tarafından görevine son verilen Stefan Kuntz, sessizliğini bozarak A Milli Takım'dan neden gönderildiğini ilk kez açıkladı. Tecrübeli teknik adam herkesi şaşırtan açıklamalara imza attı.

EURO 2024 Elemeleri 5. hafta karşılaşmasında Ermenistan beraberliği ve Belçika'da oynanan hazırlık karşılaşmasında Japonya karşısında alınan 4-2'lik yenilgi sonrasında A Milli Takım'daki görevine son verilen Alman teknik adam Stefan Kuntz, sessizliğini bozarak A Milli Takım'daki görevine neden son verildiğini ilk kez açıkladı. Tecrübeli teknik adamın açıklamaları futbolseverlerde şaşkınlık yarattı.

A Milli Takım'da göreve geldiği günden beri başarısız sonuçlara imza atan Alman teknik Adam Kuntz, Ermenistan ve Japonya karşısında alınan başarısız sonuçların ardından görevden alındı. Bu gelişme sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım'ı İtalyan teknik adam Montella'ya emanet ederken Alman teknik adam ise Alman Kadın Milli Futbol Takımı ile görüşmelere başladı.

"ZAMAN GEÇTİKÇE BİR GÜVEN İLİŞKİSİNİN KALMADIĞINI HİSSETTİM"
Alman Kadın Milli Futbol Takımı'nın yeni patronu olması beklenen tecrübeli teknik adam sessizliğini bozarak A Milli Takım'dan neden gönderildiğini ilk kez açıkladı.

Alman ARD Televizyonu’nun bölgesel kanalı SR’de (Saarlandischer Rundfunk) katıldığı bir programda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Alman çalıştırıcı, Ajansspor'dan Hüseyin Özkök'ün haberine göre; "Beni göreve getiren ve bazı hedefleri olan yönetim 1 yıl önce görevden ayrıldı. Sonra yeni bir yönetim geldi. Zaman geçtikçe bir güven ilişkisinin kalmadığını ve destek verilmediğini hissettim. Bundan sonrasında da içimden işin bir şekilde bu sonuca varacağını düşündüm. Kötü oldu çünkü çok puan almıştık o nedenle gerçek bir neden bulmak benim için zor, şu ana kadar da bulamadım." açıklamasında bulundu.

"BASIN VE SOSYAL MEDYA YÜZÜNDEN GÖNDERİLDİM"
Türk Basını ve sosyal medya nedeniyle görevine son verildiğini öne süren Kuntz, kendisine yöneltilen "Türk medyasının sizin gönderilmenizdeki rolü neydi? Çünkü buradan çok agresif bir şekilde sizin gönderilmenizi istedikleri görünüyordu" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

"Çok büyük bir rolü oldu. Mesela burada yalan olan bir şey söyleyemezsin. Çünkü buna karşı hakkımı arayabilirim. Türkiye’de bu yok. Bazı yalan ve kurgulanmış haberlerin doğru kabul edilmesi yazık. Medyanın yanında çok daha kötüsü sosyal medya. Burayla karşılaştırılamaz. Başka ülkelerde gerçekler ve kanıtlara bakma duygusu vardır. Ama orada bunu görmek zor. Bununla birlikte oyuncular ve yöneticiler üzerinde bir baskı oluşmaya başlıyor. " diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç