Starbucks fincanı ile haber sunan sunucu ve yönetmen işten çıkarıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Starbucks fincanı ile haber sunan sunucu ve yönetmen işten çıkarıldı

TGRT Haber'in masanın üstüne koyduğu Starbucks bardağı ile haberleri sunan spikeri Meltem Günay ve yönetmeni 'örtülü reklam' gerekçesiyle işten çıkarıldı.

Haberler 25 Ara 2023 0
Starbucks fincanı ile haber sunan sunucu ve yönetmen işten çıkarıldı

TGRT Haber, haber yayınına Starbucks bardağı ile çıkan spiker ve yayının yönetmeninin işine son verdi.

Starbucks bardağı ile haber sunması ile gündem olan TGRT haber spikeri ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. TGRT Haber'den yapılan açıklamada  Meltem Günay ve yönetmenin işine son verdiği duyuruldu.

TGRT'nin sosyal medya hesaplarından şu açıklama paylaşıldı:

"TGRT Haber TV’nin 24.12.2023 tarihli haber yayınında spikerlik yapan Meltem Günay‘ın önünde Starbucks’a ait bir fincan ile haber sunduğu görülmüştür. Kurumumuzun ilkeleri gereği spikerin TGRT Haber TV’de herhangi bir firmanın örtülü reklamını yapacak şekilde sunuculuk yapması kesinlikle yasaktır. Bu ilkeye aykırı hareket eden haber spikeri ve yönetmenin işine haklı nedenle son verilmiştir. Kurumumuz Gazze konusunda Türk halkının taşıdığı hassasiyetleri bilen ve sonuna kadar savunan bir anlayışa sahiptir. Buna aykırı bir eylemin, yayının tasvip edilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bizlerde iş akdine son verilen sunucu ve yönetmenin bu eylemini asla tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Bu nedenle de iş akitlerine son verilmiştir. Kurumumuz bundan sonra da Gazze ve Türk halkının yanında olmaya ve hassasiyetlerine sahip çıkmaya sonuna kadar devam edecektir."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç