Starbucks Çalışanları İşi Bırakıyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Starbucks Çalışanları İşi Bırakıyor!

Türkiye'de Starbucks çalışanları, yapılanlara daha fazla dayanamayarak işi bırakma kararı aldı. İşte haberin detayları...

Haberler 16 Kasım 2023 0
Starbucks Çalışanları İşi Bırakıyor!

Son zamanlarda ülkemizde sık sık gündeme gelen Starbucks'ta şok eden gelişme paylşaıldı. Starbucks çalışanlarının dayanamayıp işi bıraktığı duyuruldu. Ülkemizde de birçok şubesi bulunan kahve sektöründe yer alan Starbucks çalışanları önlüğünü masaya bıraktı.

Türkiye'de sürekli olarak İsrail'e destek verdiği iddiasıyla eylem yapan Starbucks, bu kez ABD'de gündeme geldi. Starbucks Çalışanları irliği olarak 2011 yılından itibaren örgütlenen sendika, maaş ve diğer haklar konusunda adım atılmaması halinde greve yapıyor.

Güncel Starbucks Kahve Fiyatları, Menü Ve Fiyat Listesi, 46% OFF

İŞ BIRAKMA EYLEMİ BAŞLADI
Çalışanlar tarafından yapılan eylemde 200 şubenin etkilenmesi beklenirken, 16 Kasım tarihinde yapılan iş bırakma eylemi, günün en kalabalık saatlerinde yapıldı. Grev eyleminin bazı şubelerde birkaç saat süreceği, bazılarında ise günün büyük bir kısmını etkileyeceği paylaşıldı.

Eylem amacı, sendikalaşan şubelerde adil sözleşmelere imza atmayı reddeden Starbucks'ı uyarmak olduğu paylaşıldı. İş koşulları ve yeterli çalışanın olmaması protesto edildi.

Starbucks Kahve İsimleri: Starbucks Kahve İsimleri Nasıl Telaffuz Edilir?

SENDİKA BAŞKANI AÇIKLADI
Sendika başkanı Eisen, çalışanların ve aktivistlerin daha fazla destek vermesini bekliyor. İşi bırakma eyleminin büyük bir aksamaya yol açmayacağını düşündüğünü belirtti. Şirket, daha yüksek ücretler için yüzlerce milyon dolar harcadığını fakat, sendika görüşmeleri geciktirdiğini söyleyerek sendikayı suçladı.

Starbucks'ın 350 şubesinde sendikal faaliyetin sürdüğü işaret edilerek, birkaç kere "İş yasaları ihlal ettiği" gerekçesiyle ceza aldığı paylaşıldı. Starbucks'ın eski patronu Howard Schultz, bu kapsamda soruları yanıtlamak üzere kongreye çağrıldı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç