Popüler

 • Gizlilik Politikası

 • |
 • Künye

 • |
 • İletişim

  bannerbanner
  Squid Game Token Alanlar Yandı! Squid Game Kripto Parası Bir Anda Buharlaştı

  Squid Game Token Alanlar Yandı! Squid Game Kripto Parası Bir Anda Buharlaştı

  PAYLAŞ

  Dünyayı kasıp kavuran Squid Game dizisinden ilham alan Squid token, piyasaya çıktıktan bir hafta sonra yüzde 110 bin değer kazandı. Dün değer sıfırlandı, siteye kilit vuruldu, 40 bine yakın yatırımcı neye uğradığını şaşırdı.


  Netflix’in popüler Güney Kore dizisi Squid Game’den ilham alan kripto parada yaşananlar yeni bir dolandırıcılığı gündeme getirdi. Bir anda 2 bin 800 doların üstüne çıkan kripto para tüm kazancını sildi.


  Kendisini “kazanmak için oyna” türü bir kripto para birimi olarak pazarlayan Squid’in fiyatı son günlerde hızla yükselmişti. Fakat Squid, kullanıcılara satın aldıkları parayı geri satma imkanı vermemesi nedeniyle eleştirilmişti.


  Teknoloji web sitesi Gizmodo’ya göre, Squid’in geliştiricileri tahmini olarak 3,38 milyon dolar (2,48 milyon sterlin) kazandılar.


  BBC’nin haberine göre “Play-to-earn” tarzı kripto para birimi, insanların çevrimiçi oyunlarda kullanmak için jeton satın aldığı ve daha sonra diğer kripto para birimleri veya ulusal para birimleriyle değiştirilebilecek daha fazla jeton kazanabildiği yer anlamına geliyor.


  Yaratıcıları Squid kripto parasıyla, oluşturulacak platformda Squid Game oyunlarının online olarak oynanacağını iddia etmişti. Açıklanan projeye göre yarışmalarda toplanan paranın yüzde 90’ını kazanan, kalanını ise geliştiriciler alacaktı.


  Kendisini bu tarz bir kripto para olarak tanıtan Squid geçen Salı sadece 1 sentten işlem görüyordu. Bir haftadan kısa bir süre içinde fiyatı 2.856 doların üzerine çıktı.


  Kripto para veri sitesi CoinMarketCap şimdi ise değerinin şimdi %99,99 düştüğünü gösteriyor.
  Böylece yatırımcıların ellerindeki SQUID kripto paralarının değeri sıfırlanmış oldu.


  SQUID zirve anında yaklaşık 30 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmıştı. Bu değer 5 dakika içinde tamamen buharlaşmış oldu.


  PAYLAŞ

  Son Yorumlar

  Henüz yorum bulunmamaktadır.

  İlginizi Çekebilecek Haberler