Son Dakika... Sözleşmelilere Kadroda Aday Memurluk Süresi Nedir , Ne Kadar?

Son Dakika... Sözleşmelilere Kadroda Aday Memurluk Süresi Nedir , Ne Kadar?

Sözleşmelilere kadroda aday memurluk süresi kafaları karıştırıyor. Peki aday memurluk süresi nedir?

Çalışma Hayatı 29 Kasım 2022 00:30 0
Son Dakika... Sözleşmelilere Kadroda Aday Memurluk Süresi Nedir , Ne Kadar?

Aday memurluk nedir? Aday memurluk süresi ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabineden sonra sözleşmelilere kadro konusunda detayları açıkladı. Detayların açıklanmasının ardından en merak edilen konu aday memurluk süresi oldu. Sözleşmeli kamu personelleri bu konunun detaylarını araştırmaya başladı. Biz de bu yazımızda detaylara yer verdik.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Yaptığımız kamu personel reformunun kadroya geçme hakkı elde eden 424 bin sözleşmelimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Emeklilik için yılını doldurup yaş şartını bekleyenler ve geçici işçilerle ilgili çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayıp açıklayacağız" ifadelerini kullandı ve detayları şu şekilde verdi:

ADAY MEMURLIK NEDİR? SÜRESİ NE KADAR?

Yapılan açıklamada 3 yıl çalışan sözleşmelilerin 1 yıllık aday memurluk sonunda kadroya geçeceğine yer verildi.

Aday memurluk memurluk süresi şu şekilde açıklandı: Devlet kamu hizmet ve görevlerine ilk defa atananların atandıkları tarihten başlamak üzere bir yıldan az iki yıldan çok olmayan süreyi,

Temel Eğitim : Bütün aday memurların,asli memur olabilmeleri için tabi tutuldukları, Devlet memurlarının ortak vasıfları ile ilgili hususları kapsayan eğitimi alırlar. Bu sürede işi öğrenen ve eksiksiz şekilde yapanlar tam kadrolu olabilecek ve 1 senenin sonunda tam kadroya geçerek tayin isteyebilecek.

adın erkek sözleşmeli personeller bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç