Sosyal Konut Başvuru Şartları Değişti: İşte TOKİ Sosyal Konut Başvuru Şartları 2022 Gelir Şartı Ne Kadar?

Sosyal Konut Başvuru Şartları Değişti: İşte TOKİ Sosyal Konut Başvuru Şartları 2022 Gelir Şartı Ne Kadar?

TOKİ Sosyal konut başvuru duyurusu geldi ve başvuru şartları belli oldu. Bir şart değişti. İşte TOKİ başvuru şartları.

TOKİ Başvuru 13 Eylül 2022 14:47 16
Sosyal Konut Başvuru Şartları Değişti: İşte TOKİ Sosyal Konut Başvuru Şartları 2022 Gelir Şartı Ne Kadar?

TOKİ sosyal konut başvuru şartları nelerdir? Bir şart daha değişti.

TOKİ sosyal konut başvuru duyurusu geldi ve başvuru şartları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında bir şartın daha değiştiğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında konutların fiyatlarını ve şartlarını duyurdu. Erdoğan açıklamasında fiyatlar hakkında şunları söyledi:

İlk temeli yılbaşında atıyoruz. İlk konutları 2 yıl içinde bitirip vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Amacımız 2025 yılına kadar 500 bin konut yapmak. 

Bu büyüklükteki proje çarpan etkisi ile 2 trilyondan fazla ekonomik hareketi başlatacak projeyi bugün paylaşıyoruz. Böylesine devasa bir yatırım ülkenin tamamında ev ve kira fiyatlarını düşürebileceği gibi vatandaşın konuta erişimini de kolaylaştıracak.

Konut, işyeri ve arsaları 2 yıl içinde bitirerek vatandaşa teslim etmeyi hedefliyoruz. Projenin ilk etabı dahi Cumhuriyet tarihinin en büyük en kapsamlı sosyal konut projesidir. 50 bin İstanbul, 18 bin Ankara, 12 bin 500 İzmir, 10 bin Antep. 8 bin 6 bin 500 ü konya diğer illerde de değişen sayıda konut inşaası gerçekleşecek.

 

FİYATLAR

618 bin liraya 2+1 evler, 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vade ile sahip olabilecek. Toplam 850 bin liraya sahip 3+1 onutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecek. 

GELİR ŞARTI DEĞİŞTİ

Gelir şartı İstanbul için 18 bin , Ankara için 16 bin lira oldu. 

Diğer şartlar şu şekilde:

- TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvuru yapabilecek.

- Sosyal konutlar için bir haneden tek başvuru alınabilecek.

- Yeni sosyal konutlarda gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Genç kategorisine 1991 Eylül ayından sonra doğanlar müracaat edebilecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

İl İl başvuru için TIKLAYIN

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

Yorumlar (16)

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
Aylık ödemesi bile çok fazla Allah aşkına ya lütfen durumu iyi olmayanlar nasıl bir ödeme yapmasını bekleniyor
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Agam bizle eylenir
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Bi yerde 9 1992 sonrası yaziyo bi yerde 9 1991 sonrası yaziyo hangisi doğru bunun
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Tekirdağ hangi ilçelere yapılacak neden 20.000 lira değil hane geliri ulan varya
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Allah rızası için yardımcı olurmusunuz..Bekar evinde kalan biri yaşı 34-35 ise bu evlere yazılabilirmi? Yani kısaca aynı evde farklı soyad olan kişiler başvuru yaparsa bir sorun teşkil edermi? Aile bağları yok sadeve bekar ve 34-35 yaşında..evet diyemler beğensin lütfen