Son söz Erdoğan'ın: Emeklilere tek seferliğine 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesi açıklandı

Son söz Erdoğan'ın: Emeklilere tek seferliğine 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesi açıklandı

Son dakika haberi: Emeklilere 29 Ekim'de 5 bin liralık Cumhuriyet ikramiyesi için son söz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın. İşte son bilgiler.

Emekli Haberleri 14 Eylül 2023 08:31 18
Son söz Erdoğan'ın: Emeklilere tek seferliğine 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesi açıklandı

AK Parti'den son dakika: Emekliye 5 bin TL verilecek

AK Parti MYK toplantısı önceki gün yapıldı. Yapılan toplantıdan sonra basın mensuplarına açıklamalar yapıldı. Toplantıdan sonra kulislere yansıyan bilgi ise emeklileri sevindirdi. Peki 29 Ekim'de emeklilere ikramiye var mı? Cumhuriyet ikramiyesi ne kadar olacak? İkramiye ne zaman hesaplara yatacak?

Geçtiğimiz haftalarda hükümete yakın isimler emeklilere Cumhuriyet Bayramı'nda ikramiye verileceği bildirilmişti. Bu konuda bir son dakika bilgisi daha geldi.

Gelen bilgide hükümete yakın Türkiye Gazetesi'nden Emrah Özcan, önceki gün düzenlenen AK Parti MYK'sında emeklilere maş zammı ve 5 bin liralık ikramiyenin görüşüldüğünü söyledi.

Sahada emeklilerden birçok talep aldıklarını, tepki aldıklarını söyleyen AK Partili vekiller, özellikle son maaş zammı ile maaşları değişmeyen emeklilerin kendilerine düşük kalan maaşları nedeniyle sitem ettiklerini söyledi.

MYK'da maaş zammı düzenlemesi üzerinde çalışmaların devam ettiği ve Ekim ayında meclisin açılması ile birlikte düzenlemenin detaylarının netleşeceği bildirildi.

EMEKLİLERE 5 BİN LİRA İKRAMİYE VERİLECEK

Milyonlarca emekliyi sevindiren son dakika haberi geldi. MYK'da da Cumhuriyet ikramiyesinin gündeme geldiği ve emeklilere 29 Ekim'de tek seferliğine 5 bin liralık ikramiye verilmesinin görüşüldüğü bildirildi. Bu konuda son söz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın.

Erdoğan'ın onaylamasından sonra Ekim ayında meclisin açılması ile düzenlemenin meclise getirilmesi bekleniyor. Sizce 5 bin lira yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İkramiye belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (18)

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Aemekliye en az 10bin TL versin ilk seferde emekli aç aç yaşıyor birseyini alamaz duruma geldi önce emekli olmak iyiydi ama şimdi herkez boşuna emekli oluyor aç yasiyoruz ölsun gitsin diye ellerinden geleni yapıyorlar kaşıkla veriyorlar kepçe ile geri alıyorlar bu millet ne yapsın
Ziyaretçi 16 Gün Önce
Allah aşkına ben deprezedeyim köyde yaşıyorduk köy evimiz yıkıldı çadırda perişan olduk çadıra fare yılan böcek ne varsa girdi korkudan uyuyamıyorum ölüm bundan iyiydi o kadar yardım toplandı nerde Malatya'da deprezedelerden önce suriliyelere verildi herşey bu ülke Suriye lerin değil benim ülkem de ben yardım alamiyorsam ne anlamı var
Ziyaretçi 17 Gün Önce
çok yeter oda verirse emekliler taş yesin
Ziyaretçi 17 Gün Önce
15 BİN TL OLMALI Kİ BIRSEYE BENZESİN
Ziyaretçi 17 Gün Önce
biz emeklilere sadaka vermesine gerek yok .. enflasyon oranında memurlara olduğu gibi bizlerede zam verme idi .. kendi adıma bu tür haberlerden utanıyorum 8.077 tl maaş alıyorum bunu bana layık görenler de utansın bi zahmet