Son dakika: YÖK 50/D araştırma görevlilerinin kadro başvuru tarihlerini açıkladı

Son dakika: YÖK 50/D araştırma görevlilerinin kadro başvuru tarihlerini açıkladı

YÖK resmi sayfasından bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada 50/D'li araştırma görevlilerinin kadro başvurusuna yer verildi.

Çalışma Hayatı 4 Mart 2023 11:54 0
Son dakika: YÖK 50/D araştırma görevlilerinin kadro başvuru tarihlerini açıkladı

YÖK, 50D'li araştırma görevlilerinin kadro düzenlemesi için başvuru tarihini duyurdu.

Yükseköğretim Kurulu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yok.gov.tr adresi üzerinden yapılan açıklamada YÖK kanunu kapsamında yapılan 50/D'li araştırma görevlilerinin 33/a kapsamına alınması için başvuruların başlayacağına yer verildi.

"Yükseköğretim Kurulu 50/d’li araştırma görevlilerinin 33/a kapsamına alınmasına ilişkin usul ve esasları belirledi" başlığı ile YÖK fsayfasından yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Yükseköğretim Kurulu, 9 Şubat 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 4. maddesi uyarınca, ilgili 50/d’li araştırma görevlilerinin 33/a kapsamına alınmasına ilişkin usul ve esasları belirleyerek üniversitelere gönderdi.

Üniversitelere gönderilen usul ve esaslar çerçevesinde, araştırma görevlileri önümüzdeki haftadan itibaren 9 Ağustos 2023 tarihine kadar başvuru yapabilecek"

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

YÖK duyurusunda söz konusu kadro için başvuruların bu hafta başlayacağını ve 9 Ağustos 2023 tarihine kadar alınabileceğine yer verildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç