Son dakika: Yılmaz Öner ve 4 kişi öldürüldü
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Yılmaz Öner ve 4 kişi öldürüldü

Son dakika haberi geldi: Ali Yerlikaya yaptığı son dakika açıklamasında Yılmaz Öner ile birlikte 4 kişinin öldürüldüğünü söyledi.

Haberler 20 Haz 2024 0
Son dakika: Yılmaz Öner ve 4 kişi öldürüldü

Son dakika haberi: Yılmaz Öner ve 4 bölücü hain öldürüldü.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bir son dakika açıklamasında bulundu. Yerlikaya yaptığı açıklamada bölcü hainlere yönelik operasyonların hız kesmeden devam ettiğini söyledi ve düzenlenen son operasyon hakkında bilgi verdi.

"5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ" başlığı ile düzenlenen son operasyonu duyuran Bakan Yerlikaya şu ifadeleeri kullandı:

Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi kırsalında ve Batman ili Hasankeyf ilçesi Palamut Köyü kırsalında gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-43" Operasyonlarında;
1’i  KIRMIZI,
3’ü TURUNCU kategoride olan Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu toplam 
5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi 

Kahramanlarımızın dağ başlarında, dar geçitlerde, uçsuz bucaksız ovalarda nefesleri, ayak izleri var. Hainlerin enselerinde olmaya devam edeceğiz.

Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde KIRMIZI kategoride yer alan 
Şehmus Malazgirt (K) adlı Yılmaz Öner’in;
27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit edildiği,
68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 18 eyleme katıldığı ve eylemlerin talimatlarını verdiği tespit edildi.

Batman ili Hasankeyf ilçesi Palamut Köyü kırsalında gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar listesinde TURUNCU kategoride yer alan
Şervan Botan (K) adlı Şakir Erdemci,
Eylem (K) adlı Hazret Kaçar,
Nurhak (K) adlı Nurettin Tekin,
Axin (K) adlı Zeynep Özkan adlı teröristlerin ise;
1güvenlik görevlisinin şehit edildiği,
2güvenlik görevlisinin yaralandığı toplam 3 eyleme katıldıkları tespit edildi.

Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; Ağrı ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu Doğubayazıt kırsalı ve Palamut Köyü kırsalında “BOZDOĞAN-43” operasyonları gerçekleştirildi.  

Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ile J-SİHA desteğinde Jandarma Özel Harekat(JÖH), Jandarma Komando timlerimiz ve Güvenlik Korucularımızla, teröristler arasında sıcak temas sağlandı. Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristler çatışmada silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. 

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI🇹🇷

Operasyonu gerçekleştiren Hava Kuvvetleri Komutanlığımızı, Kahraman Jandarmamızı ve Güvenlik Korucularımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle🇹🇷

Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız

#TürkiyeninHuzuru🇹🇷

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç